AcasăEvenimentSportFOTBAL. MEMORIALUL ”GHEORGHE OLA” - Plimob Sighetu Marmaţiei s-a clasat pe locul...

FOTBAL. MEMORIALUL ”GHEORGHE OLA” – Plimob Sighetu Marmaţiei s-a clasat pe locul IV la faza zonală

FOTBAL. MEMORIALUL ”GHEORGHE OLA” Plimob Sighetu Marmaţiei s-a clasat pe locul IV la faza zonală a Memorialului „Gheorghe Ola”, ratând astfel calificarea în etapa finală.

În turneul zonei 8 al Memorialului ”Gheorghe Ola”, ediția 2017, au evoluat cei de la Plimob Sighetu Marmației – câștigătorii etapei județene.

Turneul a avut loc în Sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca.

Au fost prezente – alături de maramureșeni – și campioanele judeţelor Cluj, Satu Mare, Sălaj, Bistriţa.

Luceafărul Oradea, campioana Bihorului, nu a mai participat la competiție.

Patru meciuri au disputat sportivii antrenați de Neluțu Hotea. Ei obținând următoarele rezultate: Plimob Sighetu Marmaţiei – Academia Luceafărul Cluj-Napoca 0-6; Plimob Sighetu Marmaţiei – Il Calcio Satu Mare 1-2; Plimob Sighetu Marmaţiei – ACS Transilvania Bistriţa 2-2; Plimob Sighetu Marmaţiei – CS Viitorul Zalău 3-1.

Cu aceste rezultate, maramureșenii au terminat turneul zonal pe locul IV, Academia Luceafărul Cluj-Napoca cucerind locul I și obținând astfel calificarea în ultimul act al Memorialului „Gheorghe Ola”. Turneul final este planificat pentru 18-20 decembrie.

Plimob Sighetu Marmației a reprezentat Maramureșul după ce s-a impus în etapa județeană cu patru victorii în patru jocuri (19 goluri înscrise, 4 primite).