AcasăEvenimentSportFotbal. Meci amical. Victoria Apa – FC Municipal Baia Mare 1-6 (1-2)

Fotbal. Meci amical. Victoria Apa – FC Municipal Baia Mare 1-6 (1-2)

O nouă victorie pentru FC Municipal Baia Mare în meciurile de pregătire, în deplasare, cu gruparea din Liga a IV-a sătmăreană Victoria Apa. Băimărenii au învins, într-un joc ce s-a consumat pe parcursul a două reprize a cîte 35 de minute, cu scorul de 6-1, după ce la pauză au condus cu 2-1. Golurile formaţiei de Liga a III-a au fost marcate de Pomean, Barboloviciu, Răduneaţă, Moussa, Tarţa şi Lupaşcu. FC Municipal Baia Mare a deplasat la acest joc un lot de 14 jucători şi a început în următoarea formulă: Iura – Mateaş, Ignat, Zoldi, Bogman – Barboloviciu, Lupaşcu, Moussa, Răduneaţă – Pomean şi Moldovan. Au mai evoluat: Danciu – Tarţa, Khadim. • Arbitri: Cristian Codrea – Răzvan Soponar, Daniel Lar.

FC Municipal Baia Mare are programat următorul amical pentru vineri, 16 august, pe teren propriu, de la ora 18.00, cu FC Zalău.