AcasăEvenimentSportFOTBAL - Într-un meci amical, Sport Team Baia Mare a învins-o pe...

FOTBAL – Într-un meci amical, Sport Team Baia Mare a învins-o pe Unirea Săsar (GALERIE FOTO)

Miercuri, 27 aprilie, pe terenul din Satul Săsar s-a desfăşurat partida amicală de fotbal dintre juniorii de Liga a IV-a Unirea Săsar şi Sport Team Baia Mare.

Meciul a fost foarte disputat în special în prima repriză când juniorii din Săsar, care în prezent ocupă locul trei în seria sud a Ligii a IV, au reuşit să deschidă scorul relativ repede prin Rujan Flaviu, iar câteva minute mai târziu să-şi mărească avantajul la 2-0, prin Casian Buga.

Până la pauză ambele echipe irosesc mai multe ocazii de a marca însă nicio echipă nu mai reuşeşte acest lucru, repriza încheindu-se 2-0, în favoarea juniorilor din Săsar.

După reluarea jocului, cei care înscriu din nou sunt tot ,,mânjii,, din Săsar prin acelaşi Flaviu Rujan şi în minutul 50 scorul era 3-0 pentru gazde.

La acest scor, oaspeţii modifică aşezarea în teren a unor jucători şi echipa începe să aibă mai multe ocazii la poarta lui Denis Hosu, înscriind de cinci ori consecutiv prin Japo Lukacs de două ori, Cristian Bărbos, Bogdan Trif şi Daniel Chendrean, asta şi pe fondul unor înlocuiri de jucători la Unirea Săsar, scor final 3-5.

Arbitrajul a fost asigurat de către Alexandru Bella, Nicolas Turc şi Şerban Grad. Cu această ocazie arbitrul Alexandru Bella a primit din partea echipei Sport Team, o diplomă pentru sprijinul acordat prin arbitraj, la meciurile organizate de această echipă în anul 2015.

Echipele:
Unirea Săsar:Denis Hosu, Marian Oană, Ciprian Miclăuş, Ioan Bozga, Gheorghe Codrea, Casian Buga, Alexandru Pintea, Ioan Codrea, Paul Maroşan, Flaviu Rujan, Paul Coşa, Gheorghe Iuşan, David Maroşan şi Marius Tămăşan.Antrenori Radu Nemeş, Emil Naişli şi Florin Ungur.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Daniel Chendrean, Tinu Bogman, Sebi Silaghi, Virgil Raţiu, Andrei Ionuţ Pop, Daniel Lupuţi, Japo Lukacs, Ioan Marchiş, Cristian Bărbos, Florin Florea, Cristian Măgurean şi Bogdan Trif.Antrenor Ioan Marchiş.

În 06.05.2016, pe terenul din Săsar, echipa Sport Team va organiza a IV-a ediţie a Cupei ,,Sport Team 2016,, cu participarea echipelor A.S. Vital Baia Mare, Fan Sport Baia Mare, Sporting Recea şi Sport Team Baia Mare.