AcasăEvenimentSportFOTBAL. MECI AMICAL - Sport Team Baia Mare - Dinamic Grosi 4-3...

FOTBAL. MECI AMICAL – Sport Team Baia Mare – Dinamic Grosi 4-3 (2-1)

FOTBAL. MECI AMICAL Pe terenul din Mocira, s-a desfăşurat joi, 19 octombrie, partida revanşă de fotbal dintre echipa de Liga a V-a Dinamic Groşi şi echipa de old-boys Sport Team Baia Mare. Partida s-a terminat cu scorul final 4-3, la pauză 2-1.

Meciul a fost revanşa echipei din Groşi, la cel din data de 7 septembrie, când pe terenul de pe Valea Borcutului au pierdut cu 7-4.

Jocul a fost dominat în prima repriză de cei din Groşi, care au condus cu 2-1, prin golurile marcate de Gabriel Bolte şi Ioan Fărcaş. Gazdele au reuşit să marcheze prin Cristian Bărbos (1-2).

După reluarea jocului, echipa din Baia Mare, avându-l coordonator de jos pe Rareş Pop-Popescu, a reuşit să egaleze prin Daniel Chendrean (2-2, min. 60) şi să preia conducerea prin golul marcat de Cristian Bărbos (3-2, min. 72).

Deşi oaspeţii au atacat în mod susţinut la poarta lui Darius Mihuţ, nu au reuşit să înscrie. Jucătorii mai tineri din echipa Dinamic s-au precipitat şi au ratat ocazii clare de a marca.

În minutul 78, Daniel Chendrean de la Sport Team, pe un contraatac, reuşeşte să majoreze scorul la 4-2.

La acest scor echipa băimăreană mai ratează o ocazie clară de a marca prin Cristian Bărbos, care de la 8 m şutează în bara laterală.

Până la finalul jocului, oaspeţii presează cu atacuri susţinute la poartă băimărenilor, dar şi cu ratări cât pentru două meciuri. În minutul 84 reuşesc reducerea scorului la 4-3, prin golul marcat de Gabi Bolte.

Echipa Sport Team dedică victoria celor doi colegi Vasile Terec şi Adrian Costin, care recent şi-au sărbătorit zilele de naştere. La finalul jocului aceştia au oferit câte o bere atât coechiperilor cât şi oaspeţilor.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Adrian Mariş şi Adi Costin.

Echipele:

Sport Team: Darius Mihuţ, Marius Cardos, Vasile Terec(cpt.), Radu Magurean, Cristian Magurean, Daniel Gheighis, Sorin Bozantan, Ioan Marchiş, Daniel Chendrean, Cristian Bărbos, Edi Costin, Florin Florea, Bogdan Trif şi Rareş Pop-Popescu.Antrenor Ioan Marchiş.

Dinamic: David Loczi, Cristian Bora, Ghiţă Lingurar, Gabriel Bolte, Florin Lazăr, Adrian Ban, Ioan Fărcaş, Răul Nastai, Nelu Tămâian, Claudiu Vele, Paul Pop.Antrenor Florin Bora.