AcasăEvenimentSportFOTBAL - MECI AMICAL: Sport Team Baia Mare - Avantul Tautii de...

FOTBAL – MECI AMICAL: Sport Team Baia Mare – Avantul Tautii de Sus 3-2 (1-0)

Pe terenul din Tautii Magheraus, s-a disputat meciul amical de fotbal dintre Sport Team Baia Mare si echipa de Liga a V-a, Avantul Tautii de Sus, scor 3-2 (la pauza 1-0). Meciul a fost foarte disputat cu multe faze de poarta din partea ambelor echipe, insa si cu multe ratari în special a celor din Tautii de Sus. In minutul 15, în urma unui atac sustinut de echipa gazda, Alin Gavrila deschide scorul printr-un sut de la marginea careului de 16 metri(1-0). Pana la pauza ambele echipe au mai irosit cate 2-3 ocazii de gol.

Dupa reluarea jocului, echipa din Baia Mare reuseste majorarea scorului în minutul 60 prin Victor Lupu, în urma unui contraatac: (2-0). La doar cateva minute si echipa oaspete  inscrie prin Andrei Sovrea, în urma unei devieri gresite a balonului de catre un aparator de la echipa gazda.

În continuare jocul devine tot mai disputat si cei care inscriu din nou sunt jucatorii de la Sport Team prin Norby Szopko, care în min 75, a sutat de la aproximativ 20 metri la vinclul portii aparate de Vlad Sisestean.(3-1).Dupa golul primit, echipa din Tautii de Sus preseaza tot mai mult la poarta baimarenilor si reuseste sa reduca scorul la 3-2, prin golul inscris de Yonescu Boby, în minutul 80, scor cu care se termina meciul.

Arbitrajul a fost asigurat de Cristian Codrea, Dana Marchis si Bogdan Hossu.

Echipele:

Sport Team: Radu Pustai, Daniel Gheighis, Vasile Terec, Florin Miclaus, Daniel Lupse, Cristian Barbos, Gavrila Alin, Daniel Luputi, Adrian Costin, Norby Szopko si Bogdan Trif.Au mai jucat Ioan Marchis si Victor Lupu.

Avantul Tautii de Sus: Vlad Sisestean, Florin Onut, Kriszti Snako, Gabriel Roman, Ionica Balasz, Romeo Pop, Florin Bumb, Sabin Bumb, Nelu Angheluta, Andrei Sovrea si Tiberiu Roman.Au mai jucat Boby Yonescu, Matei Zai, Mihaita Pop si Gavril Bolte.

Urmatorul meci al echipei Sport Team, vineri 24 august 2012 de la orele 18.30 cu Presa Baia Mare, dupa care în 01 septembrie 2012, se va deplasa în Ungaria la un meci amical cu o echipa de old-boys din localitatea Gyula Haza.