AcasăEvenimentSportFotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare - Unirea Jucu 1-2 (0-2)

Fotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare – Unirea Jucu 1-2 (0-2)

foto arhiva

FC Municipal Baia Mare a disputat o nouă partidă amicală, ieri, pe teren propriu, cu viitoarea colegă de serie Unirea Jucu. Gruparea noastră a fost învinsă cu scorul de 1-2 (0-2), oaspeţii conducînd încă din primele 15 minute cu 0-2. Golul băimărenilor a purtat semnătura lui Moldovan, care a marcat în repriza secundă din penalty. Antrenorii băimăreni au folosit toţi jucătorii avuţi la dispoziţie pentru a-şi face o idee asupra cărora se vor putea baza în prima etapă de acasă, cu Arieşul Turda, un meci extrem de dificil. • FC Municipal Baia Mare • Prima repriză: Bota – Mateaş, Ignat, Zoldi, Duruş – Khadim, Moussa, Lupaşcu, Răduneaţă – Moldovan, Ardeleanu. • Repriza a II-a: Şteţca – Gherghel, Hodor, Zoldi, Duruş – Tarţa, Vanca, Giurgiu, Răduneaţă – Moldovan, P. Achim. Au mai evoluat: Iura şi Pomean. Antrenori: Dorin Toma şi Cristian Bogdan. Director tehnic: Ioan Onciu. • Arbitri: Cristian Codrea – Cristian Lucaci, Radu Despa.