AcasăEvenimentSportFotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare – Olimpia Satu Mare 1-2...

Fotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare – Olimpia Satu Mare 1-2 (0-0)

arhiva

Pe terenul 2 al stadionului „Viorel Mateianu” FC Municipal Baia Mare a întîlnit, ieri, gruparea de liga a treia Olimpia Satu Mare. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 2-1, în urma unei partide disputate pe un teren greu şi pe parcursul a două reprize a cîte 50 minute, în care ambii antrenori au folosit toţi jucătorii avuţi la dispoziţie. Olimpia a deschis scorul prin Cadar, Răduneaţă a egalat la 5 minute pentru formaţia noastră, pentru ca Petrică Dragoş să stabilească scorul final cu două minute înainte de flueirul final în urma unei lovituri de la 11 m acordate corect. • FC Municipal Baia Mare • Prima repriză: Lovasz – Gherghel, Ignat, Lazăr, Mateaş, Balmoş, Vanca, Iaţu, Ernszt, R. Ardelean, Pomean. Repriza a doua: Danciu – Chiorean, Hodor, Toma, Szentlaszloy, Giurgiu, P. Ardelean, Mihali, Răduneaţă, Brata, Feraru. A mai intrat Mariş. • Olimpia • Prima repriză: Şuta – Glodean, Silaghi, Juhas, Homorozan, Gavrilescu, Villand, Roghină, Molnar, Feier, Marinaş. • Repriza a doua: Gorbe – Moş, Micaş, Lauruk, Hănuş, Curtean, Boloş, Ghiriti, Roatiş, Dragoş şi Dănilă. Au mai evoluat: Miron, Ţuţuraş şi Cadar. • Arbitri: Cristi Balaj – Radu Despa şi Ionuţ Sava.

FC Municipal Baia Mare va dispută următorul meci de pregătire miercuri, 13 februarie, la CFR Cluj, cu echipa de juniori, de la ora 13.30, la baza sportivă Unirea.