AcasăEvenimentSportFotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare – Olimpia Satu Mare 1-1...

Fotbal. Meci amical. FC Municipal Baia Mare – Olimpia Satu Mare 1-1 (0-0)

foto arhiva

FC Municipal Baia Mare a disputat primul amical al verii, la Ocna Sugatag, in compania formatiei de liga a II-a Olimpia Satu Mare, aflata in cantonament la Hotelul Salina. Proaspat promovata in liga a III-a a terminat la egalitate acest joc, golul formatiei baimarene fiind marcat de Ciprian Durus in minutul 58. Satmarenii au egalat doua minute mai tarziu, din penalty, prin Molnar. Gruparea de sub “Dealul Florilor” a facut un joc bun, mai ales ca a avut in teren multi jucatori foarte tineri, nascuti in 1996 (Pomean, Bolos, Gurza), 1995 (Ardeleanu), 1994 (Giurgiu, Tarta), 1993 (Gherghel, Mateas) sau 1992 (Bogman, Hotea). FC Municipal Baia Mare este o echipa care promite, formata numai din jucatori baimareni, iar jocul prestat de acestia, impotriva unei echipe mai experimentate si care a inceput mai devreme pregatirea de vara, ne da incredere la un viitor frumos al fotbalului baimarean. Desigur si cu ajutorul jucatorilor cu experienta. • FC Municipal Baia Mare: Bota – Gherghel, Hodor, Zoldi, Durus, Tarta, Vanca, Giurgiu, Bogman, Ardeleanu, Pomean. Au mai evoluat: Mateas, Toma, Hotea, Bolos si Gurza. Arbitri: Adi Suta – Daniel Lar, Razvan Soponar.

Baimarenii au programat urmatorul amical pe 31 iulie, tot cu Olimpia Satu Mare, pe stadionul “Viorel Mateianu”.