AcasăEvenimentSportFOTBAL. MECI AMICAL: Dinamic Groși - Sport Team Baia Mare 5-5 (2-3)

FOTBAL. MECI AMICAL: Dinamic Groși – Sport Team Baia Mare 5-5 (2-3)

Jucatorul Japo Lukacs de la Sport Team a inscris 5 goluri. Săptămăna trecută, vineri de la orele 17.00, pe terenul din Săcălăşeni s-a desfăşurat partida amicala dintre echipa de Liga a V-a, Dinamic Groşi şi echipa de old-boys Sport Team Baia Mare, scorul final fiind 5-5, la pauză 2-3.

Meciul a fost foarte echilibrat, aşa cum arată şi scorul.Primii care înscriu sunt cei din Groşi prin Daniel Laczi, iar la câteva minute Japo Lukacs de la la oaspeţi egalează(1-1). Din nou aceiaşi jucători de la ambele echipe reuşesc să înscrie, primul Daniel Laczi(2-1) şi Japo Lukacs(2-2). Până la finalul primei reprize cel mai bun jucător de la oaspeţi mai înscrie un gol cu capul după o centrare foarte bună venită la celălalt atacant Cristian Bărbos şi scorul devine 2-3.

În repriza a doua, echipa gazdă efectuează mai multe modificări pentru a încerca noii jucători ce urmează să-i folosească pentru returul campionatului unde activează şi reuşeşte să înscrie de două ori prin Bogdan Mocănaş şi Florin Lazăr(4-3), însă jucătorul Lukacs de la oaspeţi servit foarte bine de coechipieri, reuşeşte din nou două goluri consecutive şi în minutul 80, scorul devine 4-5. Până la final, echipa din Groşi reuşeşte egalarea în minutul 85, prin David Laczi şi meciul se încheie cu un scor echitabil 5-5, cu cel mai bun jucător de pe teren Japo Lukacs de la Sport Team, care de ziua lui a înscris cinci goluri.

Dinamic: Csaba Hajdu, Flaviu Firişan, Bobocel Varga, Bogdan Mocănaş, Cristian Bora, Andrei Varga, Marius Herţeg, Daniel Laczi, David Laczi, Florin Lazăr, Otto Naişli, Alexandru Hrihor, Gabriel Prelucran, Adrian Bumbar .Antrenor Florin Bora.

Sport Team: Edi Costin, Sebastian Silaghi, Vasile Terec, Alain Serge, Virgil Raţiu, Daniel Lupuţi, Khadim Der, Rareş Pop-Popescu, Bogdan Trif, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Florin Florea şi Ionuţ Pop.Antrenor Ioan Marchiş.

Arbitrajul a fost asigurat de Bogdan Mureşan.