AcasăEvenimentSportFotbal. Liga Campionilor: Legia Varsovia - Steaua Bucuresti 2-2 (1-2). Ne-am calificat...

Fotbal. Liga Campionilor: Legia Varsovia – Steaua Bucuresti 2-2 (1-2). Ne-am calificat in grupe

Steaua speră să obţină a şaptea calificare în grupele Champions League la Varşovia, după ce pe Naţional Arena a terminat la egalitate cu Legia, scor 1-1.

În cazul în care vor fi eliminaţi de polonezi, steliştii vor merge în grupele Europa League, bifînd cea de-a zecea calificare consecutivă în această fază a cupelor europene. Record absolut în Europa!

Meciul dintre Legia Varşovia şi Steaua va avea loc în această seară, de la ora 21:45, pe DigiSport 1, DolceSport 1, TVR 1.

Echipele de start:

Legia Varşovia: Kuciak – Berezyski, Dossa Junior, Rzezniczak, Wawrzyniak – Vrdoljak, Furman – Kucharczyk, Radovici, Kosecki – Saganowski

Rezerve: Skaba, Şuler, Brzyski, Helio Pinto, Lukasik, Ojamaa, Mikita

Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Gardoş, Latovlevici – Bourceanu, Filip – Popa, Stanciu, Tănase – Piovaccari

Rezerve: Niţă, Prepeliţă, Cristea, Pîrvulescu, Răduţ, Iancu, Tatu.

Minutul 7: Stanciu reuseste un gol cu un sut la coltul lung: 0-1.

Minutul 9: Piovaccari reuseste sa trimita in poarta dupa ce se „joaca” cu un fundas si cu portarul gazdelor: 0-2.

Minutul 27: Radovici reduce din diferenta: 1-2, asta dupa ce gazdelor le-a mai fost anulat un gol pentru offsaid

Minutul 90: Rzezniczak marcheaza golul de 2-2.

Sursa: Gsp.ro