AcasăEvenimentSportFOTBAL - Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Ardusat - Vectrix Satulung...

FOTBAL – Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Ardusat – Vectrix Satulung 3-3 (3-1)

Sambata si duminica (20/21 august 2011) a inceput turul campionatului seriei Sud din Liga a patra. Unirea Sisesti a pierdut pe teren propriu in fata celorde la Unirea Seini, desi la pauza conduceau cu 2-0. Campioana, Progresul, a trecut la scor de Spicul Mocira, o echipa care a suferit importante modificari in lot. CS Universitar 2 Baia Mare a castigat partida cu nou promovata Orizont Lapusel. Lapusul Tg. Lapus a pierdut intalnirea de pe teren propriu in fata celor de la FC Viorel Mateianu, desi au condus pana in minutul 88. Minerul Cavnic a castigat prin neprezentarea celor de la FC Gloria Renel Baia Mare. Vectrix Satulung a scos un punct din deplasarea de la Spicul Ardusat. Gazdele au condus la pauza si au avut avantaj de 3-1, pierzand jocul pe finalul meciului.

Rezultate tehnice si marcatorii

Minerul Cavnic – Gloria Renel Baia Mare 3-0 (neprezentare)

Unirea Sisesti – Unirea Seini 3-5 (2-0) (Au marcat: Ardelean 17′, Fazekas 23′, 64, respectiv Barbus 46′, Tentea 71′, 82′, 90, Campan 84)

Progresul Somcuta Mare – Spicul Mocira 8-0 (4-0) (Au marcat: Buhai 4′, 71′, 82′, Colar 35′, Cosma 16′, 61′, Barle 36′, 80′)

Spicul Ardusat – Vectrix Satulung 3-3 (2-1) (A marcat: Danciu 21′, Rogojan 45′, Asuajan 58, respectiv Ardelean 34′, Rogojan 81′-autogol, Dale 83)

Eaton Farcasa – Xela Baia Mare (se joaca miercuri, 24 august)

CS Universitar 2 BM – Orizont Lapusel 4-1 (Au marcat: Hreniuc 21′, Buia 51′,75, Chiorean 78′, respectiv Nechita 62′)

Lapusul Tg. Lapus – FC Viorel Mateianu 1-2 (1-0) (Au marcat: Burzo 12′, respectiv Gherghel 85′, Giurgiu 87′. Cartonas rosu: Ungur 6′ (Lapusul) fault ultim aparator.)

Clasament
1.Progresul Somcuta Mare 1 1 0 0 8-0 3 (0)
2.CS Universitar 2 Baia Mare 1 1 0 0 4-1 3 (0)
3.Unirea Seini 1 1 0 0 5-3 3 (+3)
4.Minerul Cavnic 1 1 0 0 3-0 3 (0)

12.Orizont Lapusel 1 0 0 1 1-4 0 (0)
13.Gloria Renel Baia Mare 1 0 0 1 0-3 (0)
14. Spicul Mocira 1 0 0 1 0-8 0 (0)

Etapa viitoare (27-28 august): FC Viorel Mateianu – FC Maramures 2; Orizon Lapusel – Eaton Farcasa; Asten Xela Baia Mare – Spicul Ardusat; Vectrix Satulung – Progresul Somcuta; Spicul Mocira – Unirea Sisesti; Unirea Seini – Minerul Cavnic; Gloria Renel – Lapusul Targu Lapus.