AcasăEvenimentSportFOTBAL. LIGA a IV-a. Seria SUD: Spicul Ardusat - Progresul Somcuta 2-2...

FOTBAL. LIGA a IV-a. Seria SUD: Spicul Ardusat – Progresul Somcuta 2-2 (0-2)

foto arhiva

Astazi s-au jucat si ultimele patru jocuri ale penultimei etape din seria sud, liga a IV-a.  Sporting Recea a primit vizita celor de la Vectrix Satulung. Meciul a fost unul foarte deschis. Oaspetii au deschis scorul printr-un junior, fiind egalati dupa niciun minut din lovitura de la 11 metri. In repriza secunda gazdele preiau conducerea, insa se vad rapid egalati. Acelasi junior de la Satulung reuseste golul doi. Dupa nici doua minute, Alexa marcheaza golul trei. Tot oaspetii marcheaza prin Dale in timp ce gazdele reduc din handicap. De mentionat si faptul ca Sporting Recea putea egala si chiar castiga meciul, deoarece au avut ocazii uriase pe final de joc.

O alta surpriza s-a produs la Ardusat. Progresul Somcuta a condus cu 2-o in deplasarea de la Spicul, insa meciul s-a terminat la egalitate. Eaton Farcasa a castigat in deplasarea de la Spicul Mocira, in timp ce Viitorul Ulmeni a castigat la scos meciul cu Orizont Lapusel.

Rezultatele penultimei etape

FC Municipal Baia Mare – Lapusul Târgu Lapus 9-0 (2-0). La juniori: 5-1 (1-0).

Xela Viorel Mateianu Tautii Magheraus – Unirea Sisesti 5-3. La juniori: 1-6.

FC Gloria Renel – Minerul Cavnic 1-2 (0-1)

CSS Seini – Bradul Grosii Tiblesului 2-3. La juniori: 5-1.

Sporting Recea – Vectrix Satulung  3-4 (1-1). La juniori: 0-2.

Spicul Mocira – Eaton Farcasa 0-3. La juniori: 0-3.

Spicul Ardusat – Progresul Somcuta Mare 2-2 (0-2).

13. Sporting Recea 14 3 3 8 29-59 12
14. Minerul Cavnic 14 3 1 10 9-53 10

15. Spicul Ardusat 14 2 2 10 28-49 8

16. Unirea Sisesti 14 2 2 10 20-60 8

Etapa 15 (24/25 noiembrie): Vectrix Satulung – CSŞ Seini; Minerul Cavnic – Sporting Recea; Unirea Şişeşti – FC Gloria Renel Baia Mare; Orizont Lăpuşel – CS Xela „Viorel Mateianu”; Progresul Şomcuta Mare – Viitorul Ulmeni; Eaton Fărcaşa – Spicul Ardusat; Lăpuşul Târgu Lăpuş – Spicul Mocira; Bradul Groşii Ţibleşului – FC Municipal Baia Mare.