AcasăEvenimentSportFotbal. Liga a III-a. FC Municipal Baia Mare - National Sebis 1-1...

Fotbal. Liga a III-a. FC Municipal Baia Mare – National Sebis 1-1 (0-0)

arhiva

Astazi s-a disputat etapa cu numarul trei din liga a treia la fotbal. In seria V, FC Maramures Universitar nu a fost programata la joc si cel mai probabil va fi exclusa din competitie. FC Municipal Baia Mare a avut un meci dificil pe teren propriu in compania celor de la National Sebis, echipa ce nu a pierdut in primele doua etape. A fost un meci greu pentru baimareni mai ales ca au fost condusi de oaspeti prin golul marcat de Blanaru in minutul 64. Moldovan a egalat cu opt minute inainte de finalul meciului. CS Osorhel a terminat la egalitate si ramane pe prima pozitie, urmata de National Sebis. Ambele au 7 puncte. Metalurgistul Cugir castiga la Unirea Dej si urca pe locul 3. FCM Municipal Baia Mare este pe  locul patru cu patru puncte din doua jocuri (meciul cu FC Universitar nu este pus la socoteala), urmata fiind de Unirea Jucu cu acelasi numar de puncte. Singura echipa fara victorie din serie este Unirea Dej (trei jocuri, trei infrangeri) si ocupa firesc ultimul loc in clasament.