AcasăEvenimentSportLIGA 3. ETAPA 6 – Una caldă, alta rece pentru echipele maramureșene

LIGA 3. ETAPA 6 – Una caldă, alta rece pentru echipele maramureșene

LIGA 3. ETAPA 6 Vineri și sâmbătă s-au desfășurat meciurile etapei cu numărul șase din Liga  a 3-a a fotbalului românesc. În Seria 5 s-au înregistrat rezultate normale, gazdele câștigând șase meciuri, un singur rezultat de egalitate fiind consemnat la Bistrița. ACS Comuna Recea  a realizat scorul etapei în disputa de pe teren propriu cu CS Iernut, una din codașele clasamentului, și a urcat pe locul patru.

1475858608received_1235000389906086

Viitorul Ulmeni a scăpat printre degete un rezultat favorabil în deplasarea de la Zalău, după ce la pauză a condus cu 2-0. S-a adeverit și de data asta că acest scor este periculos și înșelător, gazdele au revenit în joc și au întors rezultatul în ultima parte. Golul victorie a fost înscris cu cinci minute înainte de fluierul final, din lovitură de la 11 metri.

În zona superioară continuă duelul dintre Sănătatea și AFC Hermannstadt, ambele echipe au câștigat pe teren propriu, sunt neînvinse, au câte 16 puncte și doar golaverajul favorabil clujenilor le desparte.