AcasăEvenimentSportFotbal. Liga 1. Stelistii au inceput fiesta titlului cu numarul 24: Steaua...

Fotbal. Liga 1. Stelistii au inceput fiesta titlului cu numarul 24: Steaua – Brasov 4-0 (2-0)

Echipe de start:

Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Gardoş, Szukala, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Popa, G. Iancu, Tănase – Rusescu. Rezerve: Cojocaru, Rîpă, M. Costea, Prepeliţă, Pîrvulescu, Nikolici, Rocha. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

FC Braşov: Marinescu – Vagner, Cr. Munteanu, Machado, Cr. Ionescu – Madeira, Dias – Viveiros, I. Popa, Tătar – Buga. Rezerve: D. Mutu, R. Barbu, G. Păun, Danquah, Enceanu, I. Tameş, Dumbravă. Antrenor: Adrian Szabo

Arbitru: Marius Avram. Asistenţi: Dorin Mudura, George Neacşu

Golurile

minutul 2: GOL!!! Rusescu deschide scorul dupa o mare eroare a lui Tatar

minutul 7: GOL!!! Szukala majoreaza diferenta cu o lovitura de cap, dupa cornerul executat de Bourceanu

minutul 57: GOL!!! Nikolici majoreaza diferenta cu o lovitura de cap, dupa centrarea lui Georgievski

minutul 87: GOL!!! Tanase scarita peste portar si Adi Popa trimite in poarta goala de pe linia portii.

Roş-albaştrii vor primi tricourile de campioni şi trofeul, iar după meciul cu Braşov, fiesta va continua în Piaţa Constituţiei.

(sursa: gsp.ro)