AcasăEvenimentSportFotbal. Liga 1. Steaua Bucuresti s-a impus usor in fata CFR-ului cu...

Fotbal. Liga 1. Steaua Bucuresti s-a impus usor in fata CFR-ului cu 3-0

Steaua a bifat astăzi cu CFR Cluj, 3-0, cel de-al şaptelea succes în primele opt partide ale sezonului. „Roş-albaştrii” au menţinut tradiţia în duelurile cu CFR Cluj, echipă în faţa căreia n-au mai cunoscut înfrîngerea din 2005. Mai mult, elevii lui Laurenţiu Reghecampf au tranşat duelul cu un categoric 3-0. Piovaccari şi-a trecut în cont în minutul 12 primul său gol în Liga 1, după o reluare din cădere de lîngă Cadu. A venit apoi reluarea lui Adi Popa din apropiere, care l-a lăsat mască pe Felgueiras (34).
CFR Cluj a început să conteze abia după pauză, cînd „militarii” au început să tragă frîna de mînă, menajîndu-se pentru duelul cu Legia Varşovia, din cadrul play-off-ului Champions League.
Chiar şi aşa, ardelenii au mai fost loviţi şi de Tănase. Mijlocaşul stînga al Stelei a reuşit un gol superb în minutul 60, reluînd în plasă cu efect din colţul careului advers.
Steaua cîştigă cel de-al treilea meci în Liga 1 din tot atîtea partide jucate, urcînd pe locul al patrulea, deşi are două partide mai puţin disputate.