AcasăEvenimentSportFotbal. Liga 1. CFR Cluj egala acasa cu CSMS Iasi. U Cluj...

Fotbal. Liga 1. CFR Cluj egala acasa cu CSMS Iasi. U Cluj egal in 9 jucatori

Primele doua jocuri din etapa cu numarul 5 din liga 1 s-au incheiat la egalitate. CFR Cluj a terminat la egalitate meciul de pe teren propriu, scor 2-2, in compania celor de la CSMS Iasi. Scorul a fost deschis de Cadu (min. 21) dintr-un penalty contestat de oaspeti. Iesii au marcat in repriza secunda de doua ori prin Milea și Herghelegiu, iar scorul final a fost stabilit de Ioan Hora în minutul 73.

In cealalta partida disputata la Severin, U Cluj a plecat cu un punct. Clujenii au deschis scorul in minutul 6 prin Dinu. Vasile Gheorghe si Ale dos Santos au fost eliminate in repriza secunda pentru cumul de cartonase galbene, astfel ca ardelenii au ramas in noua jucatori. Egalarea celor de la Severin a venit prin Paul Abba, in minutul 82.

In ultimul meci al serii, Dinamo Bucuresti joaca in deplasare la Concordia Chiajna. Meciul s-a terminat 0-0. La fel si fotbalul.