AcasăEvenimentSportFotbal. Juniori A1. FC Municipal Baia Mare s-a calificat la turneul semifinal

Fotbal. Juniori A1. FC Municipal Baia Mare s-a calificat la turneul semifinal

Duminică, pe stadionul „Viorel Mateianu”, s-a disputat returul barajului interjudeţean la juniori A1, unde FC Municipal Baia Mare a primit vizita formaţiei sălăjene CS Barcău Nuşfalău. După ce în manşa tur partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, în cea retur băimărenii nu le-au dat nicio şansă adversarilor. Astfel, după primele 10 minute elevii antrenaţi de Cristian Bogdan au condus cu scor de neprezentare – 3-0, scor cu care s-a încheiat şi prima parte. În repriza secundă, gazdele au mai marcat tot de trei ori, pentru ca oaspeţii să înscrie de două ori. Cu 6-2 s-a impus FC Municipal Baia Mare, prin golurile marcate de Răzvan Ardeleanu (3), Vlad Codrea, Bogdan Pomean (2), şi s-a calificat la turneul semifinal care va începe vineri, turneu pe care clubul băimărean încearcă să-l aducă în Baia Mare. FC Municipal Baia Mare a aliniat următorul „11”: Iura – Gurza, Taraczkozi, Petrovan, Vele – Boloş, Iosif, Mihali, Pomean – Codrea, Ardeleanu. Au mai evoluat: Roatiş, Ceh, Cosma, Pop şi Schwartzkopf. Arbitri: Kovacs Szabolcs (Carei) – Nagy Szabolcs, Dănuţ Vasile Costea (Satu Mare). Observator FRF: Ştefan Szilaghi (Satu Mare).