AcasăEvenimentSportFOTBAL – FCM Baia Mare, a treia înfrângere consecutivă în play off

FOTBAL – FCM Baia Mare, a treia înfrângere consecutivă în play off

FCM Baia Mare pierde a treia etapă din play off-ul Seriei a II-a a Ligii a II-a. Echipa coordonată de Dorin Toma a cedat în fața celor de la Mioveni, scorul final al partidei fiind de 2-1. În etapa următoare FCM Baia Mare va susține meciul împotriva celor de la FC Brașov.

Scorul partidei de la Mioveni a fost deschis de FCM Baia Mare prin golul marcat de Sîrbu, în minutul 19, printr-o intrare în careu pe stânga şi mai apoi șutul pe jos la colţul scurt. Patru minute mai târziu CS Mioveni obține egalarea prin golul lui Alin Popa.  Scorul partidei este scris în minutul 45+1 când CS Mioveni preia conducerea partidei prin golul lui Galan.

Baia Mare: Bota (căpitan) – Străuţ, Sergiu Oltean, Florin Ilie, Buşu – Daminuţă, Păcurar, Vasilache, C. Sîrbu, V. Pop, Jurj

Rezerve: Ormenişan – Duruş, Aniţoiu, Ster, Codoban, A. Ignea, Cîrjan

Antrenor: Dorin Toma