AcasăEvenimentFOTBAL. CUPA ROMÂNIEI - Progresul Şomcuta Mare – Rapid Jibou 4-2 (2-2,...

FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI – Progresul Şomcuta Mare – Rapid Jibou 4-2 (2-2, 2-1)

FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI Progresul Șomcuta Mare a întâlnit, în prima fază a Cupei României, miercuri, 9 august, formația Rapid Jibou. Meciul s-a disputat pe terenul din Săsar.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul, dar până la pauză Ionuț Buhai a reușit să marcheze de două ori, ceea ce aduce în avantaj Progresul Şomcuta.

Cu un minut înainte de finalul celor 90 de minute oaspeți reușesc egalarea.

Două minute mai târziu şomcutenii primesc lovitură de la 11 metri, însă ratează.

Meciul continuă în prelungiri, nu înainte ca un jucător de la oaspeți să leșine pe teren din cauza caniculei. Acesta a fost preluat de echipajul medical.

În prelungiri Progresul Șomcuta reușește să mai marcheze de două ori și merge mai departe în Cupa României.

În reprizele de prelungiri Mureșan și portarul Hotigan sunt eliminați de centralul partidei.