AcasăEvenimentSportFotbal. Cupa Romaniei, faza judeteana. Vezi rezultatele inregistrate in meciurile de astazi

arhiva

Astazi, 2 octombrie, a fost programată o nouă etapă în Cupa României, faza pe judeţ, disputandu-se cinci jocuri. Meciul cel mai „nebun” a fost  la Cernesti. Acolo s-au deplasat fotbalistii de la Lapusul Tg. Lapus. Dupa 90 de minute scorul a fost egal: 6-6. Au urmat prelungirile si in minutul 97 lapusenii conduceau cu 8-6, nefiind astfel necesare loviturile de la 11 metri.

Iata rezultatele inregistrate:

• AS Comuna Recea – Progresul Şomcuta Mare 2-5 (1-3).  Au arbitrat: Arbitri: M. Bărbuş – A. David, V. Ilieş. Observator: Z. Szekely. Ora 16. Terenul din Mocira.

• Viitorul Coltău – Speranţa CSŞ 2 Coltău 0-8. Au arbitrat: A. Antal – C. Lucaci, N. Maticu. Observator: G. Bărbuş. Ora 16.

• Speranţa Cerneşti – Lăpuşul Târgu Lăpuş 6-8 dupa prelungiri (6-6, 4-3). Au arbitrat: A. Hotico – M. Bumb, B. Mureşan. Observator: I. Pop.

• Solaris Pribileşti – CS Fărcaşa 2-4. Au arbitrat:  C. Oanea – M. Maghear, S. Farago. Observator: I. Hotico. Ora 16.

• Unirea Şişeşti – CS Seini 5-6 (2-2; 0-1) d.p. Au arbitrat: A. Şuta – I. Sava, C. Ţiplea. Observator: D. Marchiş. Ora 16. Terenul din Copalnic Mănăştur.

• Zorile Moisei – Avântul Bârsana (amînat).