AcasăEvenimentSportFotbal. Cupa Romaniei. Faza a III-a: Avantul Barsana (IV) - FC Universitar...

Fotbal. Cupa Romaniei. Faza a III-a: Avantul Barsana (IV) – FC Universitar Maramures (II) 2-1 (1-0)

Astazi pe terenul din Barsana s-a disputat meciul din faza a III-a a Cupei Romaniei „Timisoreana” la fotbal. Formatia de liga a IV-a din Maramuresul Istoric a primit vizita FC Universitar Maramures, formatie care a evoluat in liga a 2 si care a retrogradat. Gazdele au reusit sa ajunga in aceasta faza dupa ce a castigat competitia pe judetul Maramures si a trecut de formatiile de liga a III-a, Plimob Sighet si Unirea Dej. Si de aceasta data fotbalistii din Barsana au reusit sa se impuna printr-un gol marcat in minutul 85 de viceprimarul comunei Barsana, Teodor Stefanca. Baimarenii au marcat prin Durus, in timp ce gazdele au deschis scorul prin Remus in prima repriza.

Partida a fost condusa la centru de Marius Barbus (Baia Mare) ajutat la cele doua tuse de doi satmareni.