AcasăEvenimentSportFotbal. Amical. Old Boys: CS Valea Chioarului - Sport Team Baia Mare...

Fotbal. Amical. Old Boys: CS Valea Chioarului – Sport Team Baia Mare 4-4

Vineri 16 august 2013, de la orele 19.00, pe terenul de pe Valea Borcutului s-a desfasurat partida amicala de fotbal old-boys dintre echipa nou infiintata din Valea Chioarului si Sport Team Baia Mare. Echipa gazda a avut in lot si doi jucatori de la Sport Team, respectiv Daniel Lupse si Florin Miclaus, care sunt si initiatorii constituirii Clubului Sportiv din localitate.
Meciul a inceput in nota de dominare a oaspetilor care in minutele 10 si 38 reusesc sa inscrie prin Bogdan Birle si Norby Szopko, scor cu care se incheie prima repriza.(0-2).
In repriza secunda, echipa gazda face cateva inlocuiri, iar pe fondul unei relaxari a oaspetilor, reuseste
sa inscrie de patru ori prin Florin Miclaus, Cosmin Pop, Ionut Sima si Ghita Chis.(min. 48, 56, 60 si 68), echipa din Baia Mare fiind luata prin surprindere de jocul prestat de gazde.
Dupa ultimul gol primit, oaspetii fac cateva modificari in teren si incep sa atace in mod sustinut pentru a reusi egalarea, ceea ce se petrece in urma golurilor marcate de Bogdan Birle(min. 78) si Andrei Ionut Pop in ultimul minut de joc, astfel meciul se incheie  4-4.
Arbitrajul a fost asigurat de catre: Sergiu Rus, Madalin Bumb si Florin Suteu.
C.S. Valea Chioarului: Manolin Cosma, Florin Miclaus, Daniel Lupse, Ovidiu Marton, Cosmin Pop, Daniel Pop, Andrei Panici, Andrei Cosma, Vlad Sima, Ioan Burde si Ghita Chis. Au mai jucat:Flaviu Nicoara, Andrei Pop, Florin Sima, Danut Nelutescu, Ionut Hotima, Bogdan Balmos, Ionut Sima si Dorel Avram.
Sport Team: Daniel Garda, Sorin Bozantan, Vasile Terec, Cristian Magurean, Adi Costin, Daniel Gheighis,  Daniel Luputi, Andrei Ionut Pop, Bogdan Trif, Bogdan Birle si Norby Szopko. Au mai jucat:Florin Florea, Ovidiu Nemes si Ioan Marchis.
Echipa Sport Team Baia Mare ureaza mult succes noului club de fotbal old-boys.