AcasăEvenimentSportFC Vaslui a fost umilită de Voința Sibiu! Porumboiu nu mai acuză...

FC Vaslui a fost umilită de Voința Sibiu! Porumboiu nu mai acuză arbitrajul!

Formaţia FC Vaslui a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), de echipa Voinţa Sibiu, într-un meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Beza ’39, Popa ’49 şi Lukanovici ’75.
1-0: Eugen Beza a înscris cu o lovitură de cap, sub transversală, în urma unei lovituri de la colţul terenului.
2-0: Iulian Popa a primit în adâncime şi l-a lobat pe Borjan, mărind diferenţa pentru sibieni.
3-0: Darko Lukanovici a stabilit scorul final, în minutul 75, când a primit un balon pe dreapta, a întors un adversar şi a şutat la colţul lung, mingea lovind bara şi apoi intrând în poartă.
În ultimul minut al jocului, Milanov (FC Vaslui) a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.
Voinţa Sibiu: Miron – Sg. Bar, Apostol, N. Grigore II – Nicola (Maghici ’70), Beza, Dîlbea (Bunea ’80), Tătar – R. Miclea (Postolache ’63), Lukanovici, I. Popa. Antrenor: Alexandru Pelici
FC Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, Anderson, Paito – Buhăescu (Braganca ’55), Adailton, N’Doye, N. Stanciu (R. Costin ’61), Wesley – Temwanjera (Yero Bello ’69). Antrenor: Augusto Inacio
Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Vasile Marinescu şi Sebastian Stoianof. Rezervă a fost Flavius Roşu.
Observatorii partidei au fost Alexandru Popescu şi Toma Ioan Costin.
Cartonaşe galbene: Nicola ’15, Grigore II ’66 / Papp ’36, Stanciu ’40, Braganca ’66, Milanov ’74, ’90
Cartonaş roşu: Milanov ’90.