AcasăEvenimentSportFĂRĂ DREPT DE APEL – O nouă victorie pentru CS Minaur Baia...

FĂRĂ DREPT DE APEL – O nouă victorie pentru CS Minaur Baia Mare

FĂRĂ DREPT DE APEL CS Minaur Baia Mare continuă seria victoriilor în Divizia A de handbal masculin.

FĂRĂ DREPT DE APEL Echipa antrenată de Raul Fotonea este la fiecare meci tot mai aproape de obiectivul propus la începutul campionatului. Acela de a promova în primul eșalon handbalistic.

Vineri, 14 octombrie, băimărenii au învins fără drept de apel echipa Universitatea Craiova, formație care nu a înregistrat nicio înfrângere de la debut.

Băimărenii au controlat partida din primul până în ultimul minut al partidei, iar la final scorul de pe tabelă a fost de 39-19 (20-11).

„Din fericire a fost un meci mai ușor decât ne așteptam, o verificare pentru partida extrem de grea care ne așteaptă etapa următoare la Oradea”, a declarat Raul Fotonea, antrenor CS Minaur Baia Mare.

Pentru CS Minaur Baia Mare, cel mai bun marcator a fost extrema Tudor Marta care a reușit să marcheze 8 goluri, în timp ce Paul Simulescu a avut 13 intervenții, multe dintre ele spectaculoase.

În partida cu Universitatea Craiova și-au făcut debutul pe teren și ultimii veniți în vestiarul băimărean, Răzvan (4 reușite) și Alexandru Farcaș (3 reușite).

„Mă bucur că am început cu dreptul la Baia Mare. Chiar dacă am spus înaintea partidei că ne așteaptă un meci dificil cu Craiova, în realitate a fost un joc mult mai ușor decât mă așteptam”, a declarat Răzvan Farcaș.

Pentru CS Minaur Baia Mare au mai marcat: Nagy (3 goluri), Botea (2), Pop (1), Căbuț (4), Mihai Bogdan (1), Sabou (3), Câmpan (4), Bodnărescu (2), Mledenciu (4). În prima repriză a partidei în poarta, Bucătaru a avut 7 intervenții.

Credit foto: Paul Ursachi