Extrema dreaptă a Minaurului și-a luat rămas bun de la colegii săi de echipă. Tamas Ivancsik a ales să plece de la Minaur Baia Mare pentru a juca alături de fostul minaurist Steffen Stegavik. Maghiarul a semnat cu echipa norvegiană Elverum un contract valabil până în vara acestui an, cu posibilitate de prelungire.
„Privitor la Ivancsik, el a fost în Baia Mare luni, 18 ianuarie, și și-a luat rămas bun de la colegii săi. În intervalul vacanței a fost contactat de Elverum și a acceptat să semneze cu ei. Sperăm ca pe viitor să ne reîntâlnim cu Tamas Ivancsik în calitate de adversari în Cupele Europene”, a declarat Ionuț Marta, reprezentant al clubului de drept public, CS Minaur.
În momentul de față Minaur Baia Mare dispune de un lot de 11 jucători. Pentru că perioada transferurilor s-a finalizat, reprezentanții clubului băimărean încearcă reactivarea unor foști jucători care au făcut parte din lot în sezoanele trecute.
Simona Vasiac