AcasăEvenimentSportEUROPA LEAGUE: Chelsea Londra - Steaua Bucuresti 3-1 (1-1)

EUROPA LEAGUE: Chelsea Londra – Steaua Bucuresti 3-1 (1-1)

foto uefa.com

Steaua joacă în această seară returul cu Chelsea, contând pentru optimile de finală ale Ligii Europa. În tur, roş-albaştrii au câştigat cu 1-0, dar antrenorul Laurenţiu Reghecampf spune că echipa trebuie să marcheze şi la Londra, pentru a se califica în sferturi.

Echipe de start:

Steaua: Tătăruşanu – Rîpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu

Chelsea: Cech – Azpilicueta, Terry, Luiz, A. Cole – Ramires, Mikel – Oscar, Mata, Hazard -Torres

In minutul 13 Raul Rusescu ratează o ocazie uriaşă! El a fost lansat excelent de Chpciu, a scăpat singur cu Petr Cech, dar şutul a fost respins în corner de portarul lui Chelsea!

In minutul 34 Mata deschide scorul: 1-0.

In minutul 45 Chiriches marcheaza golul de 1-1

In minutul 58 Terry marcheaza golul de 2-1.

In minutul 71 Tores marcheaza golul de 3-1

In minutul 87 Tores executa penalti si trimite balon in bara.

ACTUALIZARE

Cu scorul general de 3-2 londonezii lui Abramovici merg mai departe in sferturile Europa League.