AcasăEvenimentSportEȘEC ÎN AL DOILEA AMICAL – FCM Baia Mare a pierdut în...

EȘEC ÎN AL DOILEA AMICAL – FCM Baia Mare a pierdut în fața maghiarilor de la DVSC Debrecen

FC Municipal Baia Mare a pierdut al doilea amical al verii, unul de lux, impotriva gruparii maghiare DVSC Debrecen, formatie ce s-a calificat in turul II al Europa League. Disputata in cocheta baza sportiva a academiei, cu 15 terenuri de antrenament, echipa antrenata de Dorin Toma si Cristian Bogdan a cedat cu scorul de 3-1, dupa ce la pauza scorul era egal – 1-1.

Baimarenii, care au avut in fata nouă componenti ce au evoluat in primul tur de Europa League in cele doua manse, au avut o prestatie excelenta, in multe momente ale partidei ridicandu-se la nivelul adversarului. Deac a marcat singurul gol al echipei noastre in minutul 45+2, dar acelasi jucator a mai irosit in prima parte doua ocazii imense.

In partea secunda in teren s-au aflat ceilalti jucatori deplasati pentru acest amical, iar Balaure, Sirbu, Ster sau Ganea au semnat ocaziiile lui FC Municipal din partea secunda. DVSC Debrecen s-a impus prin reusitele lui Castillion (38 si 60) si Szecsi (86).

DVSC Debrecen: Radosevics – Nagy Z., Máté (Morozov 46.), Szilvási (Szatmári 46.), Sós – Bereczki, Zsidai (Berdó 46.), Mihelic (Szécsi 46.), Tisza – Castillion, Balogh N.Antrenor principal: Kondas Elemer.

FC Municipal Baia Mare   Prima repriza: Ormenisan – Durus, Hodor, Bratima, Gherman, V. Pop, Ignea, Leonte, Ivanica, Deac, Arnautu.    Repriza a doua: Bota – Giurgiu (70 Morar), Hodor (60 Ster), Istrofor, I. Ban, Pacurar, Munteanu, Bogman, Balaure, Mindrusca, Sirbu (80 Ganea). Antrenori: Dorin Toma si Cristian Bogdan.

FC Municipal Baia Mare are programat urmatorul amical pentru marti, 14 iulie, de la ora 11, pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare.