AcasăEvenimentSportEHF VELUX CHAMPIONS LEAGUE – HCM Minaur joacă duminică pe teren propriu...

EHF VELUX CHAMPIONS LEAGUE – HCM Minaur joacă duminică pe teren propriu cu Skjern Handbold

După o pauză de aproximativ trei săptămâni, HCM Minaur va evolua mâine din nou pe propriul teren, în EHF Velux Champions League, împotriva danezilor de la Skjern Handbold, începând cu ora 16:00. Biletele pentru acest meci s-au pus în vânzare de ieri, prețul unui tichet fiind de 30 lei, respectiv 10 lei în sectorul F.

În ultimul joc disputat pe teren propriu, HCM Minaur s-a impus în fața nou-promovatei CSU Danubius Galați cu scorul de 32-25. În EHF Velux Champions League, campionii României vin după victoria obținută pe terenul celor de la Metalurg Skopje, scor 21-23.

Totuși, HCM Minaur abordează meciul de mâine după ce a pierdut în ultima confruntare din Liga Națională, scor 31-27, pe terenul celor de la Dunărea Călărași. La pauză gazdele aveau un avantaj de cinci goluri, scor 19-14.

Adversara noastră de mâine, Skjern Handbold vine la Baia Mare după ce în precedentul joc de EHF Velux Champions League a pierdut pe propriul teren în fața elvețienilor de la Kadetten Schaffhausen, scor 25-29.

În clasamentul grupei D, cele două adversare de mâine se află la egalitate de puncte (8), ocupând locurile 2, respectiv 3.

În meciul tur, disputat în Danemarca, Skjern s-a impus cu scorul de 32-28.
Meciul de mâine va fi arbitrat de un cuplu din Rusia, format din domnii Andrej Kaveshnikov și Petr Plotnikov. Delegat din partea EHF va fi domnul Sotiris Migas, din Grecia.