AcasăEvenimentSportDouă premii 1, un premiu 2, două premii 3 şi 6 menţiuni...

Două premii 1, un premiu 2, două premii 3 şi 6 menţiuni pentru piloţii echipei cercului de karting de la Palatul Copiilor Baia Mare

În perioada 25-26 octombrie2014 pe pista de karting „LAS VEGAS” din Arad s-a desfăşurat a opta  etapă a Campionatului Naţional  de Karting  Școlar 2014. La această etapă echipajul Palatului Copiilor din Baia Mare s-a situat pe  locul 4.

Pilotul Olar Mircea elev al Colegiului Naţional ”Gheorghe Șincai” din Baia Mare clasa a X-a dirigite Ghita Ioan a obţinut  premiul 1 la categoria Mobra Open, premiul 3 la categoria Mobra Juniori, locul 4 la categoria Cadet.

Pilotul Olar Adrian Ilie elev la Colegiul Economic ”Nicolae Titulescu” din Baia Marea clasa a XII, diriginte Miclaus Rodica  obţinut   premiul 1 la categoria Mobra Seniori. şi premiul 2 la categoria Cadet

Pilotul Perşe Sergiu elev la Școala ”Alexandru Ioan Cuza” din Baia Mare clasa a 3-a învăţător Herţeg Anca  a obţinut locul 8 la categoria Pufo.

Pilotul Kulcsar Tamas elev la Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie clasa aXI-a diriginte Laszlo Erika a obţinut locul 4 la categoria Mobra Seniori.

Pilotul Komlosi Robert elev la Liceul Teoretic  „Nemeth Laszlo” din Baia Mare clasa a X-a diriginte Madarassy Kinga a ocupat locul 4 la categoria Mobra juniori şi locul 7 la categoria Cadet

La finalul campionatului echipa care a reprezentat orasul Baia Mare se situează pe locul 3.

Echipa a fost coordonată de profesor inginer Olar Mircea de la Palatul Copiilor Baia Mare.