AcasăEvenimentSportDin rău în mai rău! Steaua, învinsă și de echipa lui Dan...

Din rău în mai rău! Steaua, învinsă și de echipa lui Dan Petrescu!

Steaua a pierdut meciul amical disputat duminica impotriva echipei lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, scor 1-2. Dupa acest rezultat, echipa lui Reghecampf ramane cu o singura victorie in cele sapte meciuri amicale disputate in aceasta iarna.

Steaua a avut un start perfect contra moscovitilor, deschizand scorul in mnutul 3. Pintilii a dat o pasa excelenta peste apararea adversa, Tatu a preluat perfect si a inscris in fata portii goale. Marcarea golului i-a determinat pe stelisti sa faca un pas inapoi, iar rusii au pus rapid stapanire pe joc.

Dupa cateva faze periculoase, in care rusii au fost aproape de gol, egalarea s-a produs in minutul 35. Tatarusanu a respins in prima faza la sutul lui Kokorin, dar mingea a ricosat la Noboa, care a profitat de lipsa de marcaj si a marcat.

Steaua a continuat jocul modest, iar din minutul 59 s-a vazut condusa. Chiriches a pierdut din nou o minge, iar rusii n-au iertat si Ignatovich l-a invins pe Tatarusanu.

Ros-albastrii au incercat sa puna presiune in jumatatea adversa, insa nu si-au creat nicio ocazie de gol pana la finalul meciului. In plus, Adi Popa si Raul Rusescu au parasit terenul accidentati.
Urmatorul meci amical al Stelei va avea loc marti, cu Mlada Boleslav.