AcasăEvenimentSportCSS BAIA SPRIE - Campionatele Naționale de Orientare pe Schiuri

CSS BAIA SPRIE – Campionatele Naționale de Orientare pe Schiuri

In perioada 18 – 21 februarie 2016 s-au desfasurat in Pasul Bucin, Campionatele Nationale de Orientare pe Schiuri rezervate tuturor categoriilor de varsta, in probele de sprint, medie distanta, lunga distanta si stafeta. Clubul CSS Baia Sprie s-a prezentat la start cu un numar de 15 sportivi, insotiti de prof. Ileana Laza. A fost un concurs reusit, bine organizat, chiar daca conditiile meteo nu au fost dintre cele mai favorabile, iar  zapada a fost destul de grea. A fost prima editie a campionatelor nationale cand la categoria de fete stafetele au fost compuse doar din doua sportive.

Uveghes Denisa, Czimbor Alexandra – F 14

Au mai obtinut rezultate bune in probele individuale urmatorii sportivii: Ciunca Adina F 12 in proba de Medie distanta, Uveghes Denisa F 12 in proba de Lunga Distanta,  Rob Terezia F 16 in proba de LD, Major Gabriel M 12 in proba de LD, Dobrican Bogdan M 12 in proba de MD, stafeta de F 14 formata din Ciunca Adina si Chisiu Antonia, trebuie remarcat locul 5, in proba de sprint obtinut de Rob Claudiu la categoria seniori.