AcasăEvenimentSportConcurs interjudetean de karting la Zalău. Premii pentru Palatul Copiilor Baia Mare

Duminică 22 iunie 2015 la Zalău s-a desfășurat concursul interjudețean de karting ”CUPA MESEȘ” . La acest concurs echipajul Palatului Copiilor din Baia Mare s-a situate pe  locul IV. Pilotul Olar Mircea elev al Liceului de Arte din Baia Mare a obținut 2 premii 1 la categoria Cadet și la categoria Mobra juniori.

Pilotul Perșe Sergiu elev la Școala ”Alexandru Ioan Cuza” din Baia Mare s-a clasat pe locul 3 la categoria Pufo. Pilotul Kulcsar Tamas elev la Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie a ocupat locul 3 la categoria Mobra Seniori. Pilorul Olar Adrian Ilie elev la Colegiul Economic ”Nicolae Titulescu” din Baia Marea obținut mențiune la categoria Mobra Seniori.

Echipa a fost coordonată de profesor inginer Olar Mircea de la Palatul Copiilor Baia Mare.