AcasăEvenimentSportCOMUNELE, MAI TARI CA MUNICIPIILE - CSM Sighetu Marmației pierde la Jucu,...

COMUNELE, MAI TARI CA MUNICIPIILE – CSM Sighetu Marmației pierde la Jucu, Recea bate Dejul

CSM Sighetu Marmației dă semne că a obosit, după ce a început în forță această ediție de campionat, fiind constant plasată  pe locurile fruntașe ale clasamentului.

Sâmbătă sighetenii au jucat în deplasare, pe terenul echipei Unirea Jucu, care înaintea acestei etape se afla pe locul cinci. CSM a reușit să deschidă repede scorul printr-un gol marcat de Ștefan Perhaui în minutul 15. Din păcate sighetenii n-au avut timp să se bucure prea mult pentru că după numai două minute gazdele au egalat, 1-1. Acesta a fost și scorul cu care s-a, încheiat prima repriză.

În repriza a doua gazdele forțează victoria pe fondul unei căderi a echipei maramureșene și inevitabilul se produce în minutul 75, când Unirea reușește să înscrie din nou. Partida se încheie cu victoria meritată a gazdelor, care și-au dorit-o mai mult, reușind să întoarcă scorul în favoarea lor. În urma acestui insucces, CSM Sighetu Marmației a pierdut poziția de lider în favoarea echipei Avântul Reghin.

ASF Comuna Recea, cealaltă reprezentantă a Maramureșului în eșalonul trei al fotbalului, a reușit să câștige pe teren propriu cu Unirea Dej și a urcat un loc în clasament, de pe 6 pe 5.