spot_img
AcasăEvenimentSportCM RUSIA 2018 - Rezultatele meciurilor de duminică și programul pentru luni...

CM RUSIA 2018 – Rezultatele meciurilor de duminică și programul pentru luni și marți

DISTRIBUIȚI

CM RUSIA 2018 În cele 9 partide jucate duminică, în prima zi a etapei a 3-a din preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2018 s-au marcat 27 de goluri, o medie de 3 goluri pe meci.

Una dintre surprizele zilei a venit din Țara Galilor, acolo unde semifinalista Campionatului European din această vară nu a reușit să câștige, deși Gareth Bale a deschis scorul pentru britanici.

57fab07b95f9cfb42736a5fe

Islanda a confirmat forma extraordinară și a învins-o cu 2-0 pe Turcia, a doua victorie nordică din ultimele 3 meciuri directe. Cele două au fost în aceeași grupă și în preliminariile pentru EURO 2016.
Cel mai frumos gol a fost marcat, în mod curios, de Liechtenstein, pe terenul Israelului.Autor a fost Max Gopel, un fundaș în vârstă de 19 ani care joacă la Vaduz, club dinLiechtenstein care activează în prima ligă elvețiană.
Ucraina și Kosovo au jucat în Polonia, la Varșovia, fiindcă guvernul țării gazdă nu recunoaște independența celui mai nou stat european. Ucraina a câștigat cu 3-0, prin golurile semnate de Amir Rrahmani (31 autogol), Andriy Yarmolenko (81) și Ruslan Rotan (87).
Grupa I
Finlanda – Croația 0-1 (Mandzukic ’18)
Ucraina – Kosovo 3-0 (Kravets ’31, Yarmolenko ’81, Rotan ’87)
Islanda – Turcia 2-0 (Toprak autogol ’42, Finnbogason ’44)
Grupa G

57fab44c95f9cfb42736a601

Israel – Liechtenstein 2-1 (Hemed ‘4, ’16 / Goppel ’49)
Albania – Spania 0-2 (Diego Costa ’55 / Nolito ’63)
Macedonia – Italia 2-3 (Nestorovski ’57, Hasani ’60/Belotti ’24, Immobile ’75, ’90+1)
Grupa D

57fab29c95f9cf202836a5fd

Țara Galilor – Georgia 1-1 (Bale ’10 / Okriashvili ’57)
Moldova – Irlanda – 1-3 (Bugaev ’45+1 / Long ‘2, McClean ’69, ’77)
Serbia – Austria 3-2, (Mitrovic ‘6, ’23, Tadic ’74 / Sabitzer ’16, Schopf ’63)
Programul partidelor de luni și marți 
10 octombrie 2016
Grupa A
Belarus – Luxemburg – ora 21:45
Olanda – Franța – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
Suedia – Bulgaria – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2
Grupa B
Insulele Feroe – Portugalia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
Andora – Elveția – ora 21:45
Letonia – Ungaria – ora 21:45
Grupa H
Bosnia-Herțegovina – Cipru – ora 21:45
Estonia – Grecia – ora 21:45
Gibraltar – Belgia – ora 21:45
11 octombrie 2016
Grupa E
Kazahstan – România – ora 19:00, TVR1, pe Digi Sport 1, ora 00:30
Danemarca – Muntenegru – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2
Polonia – Armenia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
Grupa C
Cehia – Azerbaijan – ora 21:45
Germania – Irlanda de Nord – ora 21:45
Norvegia – San Marino – ora 21:45
Grupa F
Lituania – Malta – ora 21:45
Slovacia – Scoția – ora 21:45
Slovenia – Anglia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 4
Loading...
loading...

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.








TE-AR MAI PUTEA INTERESA