AcasăEvenimentSportA CINCEA VICTORIE CONSECUTIVĂ - CS Minaur - Dacia Mioveni 34-22

A CINCEA VICTORIE CONSECUTIVĂ – CS Minaur – Dacia Mioveni 34-22

A CINCEA VICTORIE CONSECUTIVĂ CS Minaur a obținut o nouă victorie, a cincea consecutivă din acest retur, scor 34-22 pe teren propriu cu CS Dacia Mioveni. La pauză, fetele au avut șapte goluri în avantaj, scor 19-12.

A CINCEA VICTORIE CONSECUTIVĂ Oaspetele au condus o singură dată în această partidă, la scorul de 0-1, însă pentru puțin timp, deoarece CS Minaur a întors rapid scorul, 4-2 (min. 7).

Diferența de două goluri s-a triplat în minutul 16 (16-10), pentru ca la pauză scorul să fie 19-12 în avantajul fetelor noastre.

În primele 12 minute de la reluare s-a menținut diferența înregistrată la pauză. De la scorul de 26-16, CS Minaur nu a marcat timp de patru minute (oaspetele au marcat două goluri), după care a reușit performanța de a marca opt goluri consecutive, ducând scorul la 34-18. Partida s-a încheiat cu victoria fetelor noastre, scor 34-22.

În etapa următoare, CS Minaur se va deplasa la Brașov, unde va întâlni echipa locală Național. În tur, la Baia Mare, echipa noastră s-a impus cu 45 la 29.

CS Minaur – CS Dacia Mioveni 34-22 (19-12)

Sala Sporturilor “Lascăr Pană”

Au arbitrat: Adrian Nacu și Adrian Rucoi (ambii din Mureș)

Minute de eliminare: 6-6

Aruncări de la 7m: 5-3 (transformate 4-2)

CS Minaur: Claudia Cetățeanu, Andreea Nastasă – Andreea Tecar (7 goluri), Jenica Rudics (5), Ștefania Bălăceanu (4), Andrița Cristina (4), Raluca Mihai (4), Bianca Zegrean (3), Oana Bidașcu (2), Maryana Mykytei (2), Alexandra Pricop (1), Iulia Bledea (1), Andriyana Naumenko (1), Daiana Gaiu. Antrenoare: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.