AcasăEvenimentSportCFR Cluj n-a putut nici acum să învingă Mediașul! Rezultatele de până...

CFR Cluj n-a putut nici acum să învingă Mediașul! Rezultatele de până acum din etapa a 18-a

Gaz Metan Medias si CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida jucata sambata seara, in etapa a 18-a a Ligii 1.

Cu gandul mai mult la meciul de la Manchester, care o poate duce in primavara Ligii Campionilor, campioana Romaniei a calcat stramb la Medias si se afla acum la 15 puncte distanta de prima clasata, Steaua.

Primul gol al intalnirii a fost reusit de Valente, in minutul 36, cu o lovitura superba de cap, dupa o centrare buna a lui Godemeche.

Egalarea oaspetilor a venit in repriza a doua, in minutul 59, cand Llullaku a inscris cu un sut frumos la coltul lung, dupa o centrare a lui Eric.

Gazdele au incheiat meciul in 10 jucatori, dupa ce Markovici a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu in minutul 84.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Buzean, Markovici, Muth, Trtovac – Nicandro – Eric, Astafei (Avram ’12, Frăsinescu ’85), Tahar – Llullaku, Bawab (Todea ’67). Antrenor: Cristian Pustai.
CFR Cluj: Stăncioiu – Aguirregaray, Maftei, Rada, Sepsi – Godemeche, Vass – Hora (Kapetanos ’77), Celestino (Rui Pedro ’68), Valente (Bastos ’59) – Bjelanovici. Antrenor: Paulo Sergio.
Cartonaşe galbene: Markovici ’29, ’84 / Hora ’33, Rada ’74, Bastos ’76
Cartonaş roşu: Markovici ’84
Arbitri: Marius Avram (central) – Octavian Şovre, Daniel Hulubei (asistenţi) – Marian Bordean (rezervă)
Observatori: Cornel Sorescu, Paul Cazan.

Rezultatele meciurilor disputate până acum în etapa a 18-a

Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu 1-1, au marcat: Dinu ’38 / Rusu ’73

Concordia Chiajna – Steaua 0-6, Chiricheş ’14, Rusescu ’33, ’41, Nikolici ’49, Tănase ’55, Rocha ’76.

FC Braşov – Viitorul Constanţa 3-1, Mateiu ’32, Buga ’54 (penalti), Păun ’90+1 / Chiţu ’23.

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj 1-1, Llullaku ’58 / Valente ’36