AcasăActualitateBARAJ DE PROMOVARE – Minaur Baia Mare și CSC Sânmartin au remizat...

BARAJ DE PROMOVARE – Minaur Baia Mare și CSC Sânmartin au remizat în meciul tur desfășurat pe Stadionul „Viorel Mateianu”. Scor 0-0

BARAJ DE PROMOVARE  Fotbaliștii băimăreni de la CS Minaur au terminat la egalitate meciul tur al barajului de promovare în Liga a III-a cu CSC Sânmartin, conform eBihoreanul. În meciul desfășurat sâmbătă seara, 23 iunie, pe Stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare, fotbaliștii băimăreni au avut mai multe ocazii importante la poarta bihorenilor, însă nu au reușit să marcheze.

Bihorenii au avut și ei o ocazie de gol în minutele de prelungire, însă portarul celor de la Minaur a reușit să respingă mingea în ultimul moment și să păstreze rezultatul de 0-0 pe tabela de marcaj.

CS Minaur Baia Mare

Gabriel Danciu – Ciprian Duruş, Alexandru Ignat, Valer Giurgiu, Răzvan Lupu (min. 81 Darian Sabadâş), Denis Lihet (min. 60 Dan Vasyl), Tudor Balmoş, Călin Borota, David Simion, Sandu Bococi şi Marius Feraru. Antrenori: Dorin Toma, Cristian Bogdan şi Marius Marian.

CSC Sânmartin

Ştefan Groze – Cristian Fitero, Petru Ardelean, Andrei Şumălan, Claudiu Popa (min. 19 Sorin Ungur), Iulian Cuc, Claudiu Copil, Mădălin Trip, Sorin Ban (min. 60 Ovidiu Morna), Cristian Copil şi Ovidiu Popa.

Partida retur este programată sâmbătă, 30 iunie, de la ora 17:30, pe Stadionul Luceafărul din Sânmartin.