spot_img
AcasăEvenimentALEGERI LOCALE 2016 – Nouă candidați pentru Primăria Baia Mare

ALEGERI LOCALE 2016 – Nouă candidați pentru Primăria Baia Mare

DISTRIBUIȚI

Peste câteva zile intrăm în campania electorală pentru alegerile locale. Partidele politice și-au desemnat candidații care vor intra în bătălia pentru ocuparea funcțiilor de primari, consilieri județeni și consilieri locali.

Pentru Primăria Baia Mare vor candida nouă persoane: Cătălin Cherecheș (Coaliția pentru Baia Mare), Cristian Niculescu Tâgârlaș (PNL), Florin Tătaru (PSD), Iustin Talpoș (PMP), Călin Herțeg (Partidul M10), Gabriela Marieș-Leș (ALDE), Ioan Ardelean (PND), Daniela Bazarea (PER), Gheorghe Zoicaș (Partidul Maramureșenilor).

Coaliția pentru Baia Mare

  1. Chereches Catalin – primar in functie
  2. Ardelean Teodor – profesor
  3. Pop Mariana – profesor
  4. Muresan Dorel – subinginer, viceprimar
  5. Sinn Clara – administrator
  6. Grumaz Dan – manager
  7. Hofer Gabriela – economist
  8. Lupsa Stefan – pensionar, inginer
  9. Ardelean Radu – administrator
  10. Rob Marinel – inginer, inspector silvic
  11. Deac Vasile – administrator, inginer
  12. Pop Stefan – economist
  13. Mandra Ioan – economist
  14. Pop Viorel – economist
  15. Pop Alexandra – medic
  16. Mardar Leonard – profesor
  17. Micle Radu – jurist
  18. Pop Silvia Florina – profesor
  19. Muresan Ioan – profesor
  20. Cosma Aida – medic dentist
  21. Pusnava Mihaela – urbanist
  22. Velea Flaviu, economist, consilier primar
  23. Mihaly Loredana, lector
  24. Suman Iudita – pensionar
  25. Micle Ligia – jurist
  26. Mecea Mircea – director Vital, inginer
  27. Dancus Doru – sef compartiment
  28. Sandor Emil – functionar public
  29. Sandor Laura – sef serviciu Vital, economist

Partidul Național Liberal (PNL)

  1. Niculescu Tagarlas Cristian – avocat, jurist
  2. Bizau Simion – administrator, tehnician merceolog
  3. Marincas Ioana – administrator, jurist
  4. Ianos Florin – manager vanzari, inginer
  5. Campan Mihaela – manager, inginer
  6. Bonat Ioan – profesor
  7. Timis Bogdan – medic
  8. Birlea Octavian – administrator firma, inginer constructor
  9. Heuberger Cristian – profesor
  10. Filip Valer – agent securitate, electrician
  11. Ceterchi Ioan – consilier juridic
  12. Tamazlacariu Laurentiu – administrator
  13. Bonta Emese – Gabriela – muzeograf, manager educational
  14. Bozintan Florin Sandu – director executiv
  15. Rus Georgeta Ancuta – profesor/director
  16. Hotca Vasile – bucatar
  17. Tamasan Ionel – pensionar, mecanic
  18. Lipse Livia Maria – inginer horticol
  19. Mehes Adalbert – profesor
  20. Hotico Ciprian – administrator, inginer constructor
  21. Lakatos Erika – registrator medical
  22. Popa Marcel – Dumitru – specialist resurse umane, inginer
  23. Molya Cristian – consilier vanzari, jurist
  24. Pop Adrian Vasile – student, tehnician electronist
  25. Petric Ioan Lucian – administrator, finisor mecanic
  26. Lazar Doru Alexandru – director, economist, jurist
  27. Tripon Ioana Maria – sef-birou, economist
  28. Bota Calin Ioan – expert contabil, sef birou contabilitate
  29. Bondici Serban Marius – inginer

Partidul Social Democrat (PSD)

  1. Tataru Florin Cristian – deputat, economist
  2. Bragaru Marin – avocat
  3. Smical Ana Irina – doctor inginer, cadru didactic universitar
  4. Gligan Gheorghe – manager, jurnalist
  5. Bogdan Ciprian – director magazin
  6. Cozoplean Ciprian Marius – sef serviciu Birou Judetean Metrologie, programator
  7. Perva Ciprian – administrator de securitate, IT-ist
  8. Iuliuta Mirela Corina – inginer in industria alimentara
  9. Teleptean Adrian Ioan – administrator societate comerciala, economist
  10. Petrice Ioan – jurist
  11. Fita Adela Crian – asistent medical
  12. Solomon Adrian Dumitru – director, jurist
  13. Manoliu Nicolae Dacian – director economic, inginer economist
  14. Ploscaru Emilia Mirela – jurist
  15. Podar Ciprian Daniel – manager, economist
  16. Cimpean Gianina Madalina – economist
  17. Santa Ionel – inginer economist, sef birou achizitii
  18. Lihet Nistor – director general, economist
  19. Dobra Ioan Teodor – pensionar, subinginer mecanic
  20. Dan Ioana Anca – asistent medical
  21. Tutea Daniela – operator date, jurist
  22. Simu Raluca Andrada – consilier parlamentar, consilier juridic
  23. Sabou Lotica – asistent medical
  24. Bratu Florin Valer – inginer principal
  25. Herta Marius Nicolae – consilier parlamentar, jurist
  26. Podina Florin – director, inginer
  27. Drulea Cosmin – Ion – manager, profesor
  28. Andreica Zamfir – pensionar, inginer constructor
  29. Vezentan Cosmin Ioan – administrator, inginer

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

  1. Todoran Adrian – economist
  2. Talpos Ioan – profesor
  3. Cret Florin – economist
  4. Calauz Doris-Gianina – profesor
  5. Varga Cornel – tehnician instalatii
  6. Cozma Dorin- gestionar
  7. Valev Simona- registrator medical
  8. Dunca Dana – economist
  9. Buda Raul – inginer constructor
  10. Dobroiu Gabriel – economist
  11. Ghilvaci Daniel – antreprenor
  12. Balmos Calin – inginer in industria alimentara
  13. Bud Adrian – tehnician instalatii electrice
  14. Talpos Gheorghe – tehnician mecanic
  15. Coste Marius – ospatar
  16. Petca Florin – tehnician mecanic
  17. Rogoz Felicia – administrator antreprenor
  18. Somcutean Norbert – mecanic auto
  19. Cordea Ovidiu – tehnician in instalatii electrice
  20. Botis Vlad – consultant financiar
  21. Rusu Andrei – electronist telecomunicatii
  22. Pop Raul – inginer
  23. Salagean Rodica – muncitor ingrijitor
  24. Donca Mihai – agent turism
  25. Kerulo Csaba – muncitor-zidar
  26. Filip Veronica – muncitor-ingrijitor
  27. Salagean Gheorghe – muncitor-sudor
  28. Mare Emil – muncitor-instalator
  29. Filip Pavel – mecanic

Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

  1. Petrusca Calin – administrator
  2. Lakatos Cosmin – director
  3. Popescu Natalia  – administrator
  4. Borz Nicoleta – economist
  5. Crisan Florin – economist
  6. Varga Radu – administrator
  7. Hoban Alexandru – student
  8. Barbos Augustin – technician
  9. Petrovan Adriana – manager
  10. Boitor Vasile – pensionar
  11. Cimpean Codruta – secretar
  12. Tomoiaga Dragomir – conducator a.
  13. Bejan Cristian – administrator
  14. Bud Marius – codnucator a.
  15. Tomoioaga Maria – casnica
  16. Pogacias Vasile – conducator a.
  17. Angheluta Ioan – director
  18. Perta Aurora – casnica
  19. Lolos Nicu – pensionar
  20. Contiu Cprian – conducator a.
  21. Filip Claudiu – profesor
  22. Baban Ioan – electrician
  23. Meciu Marius – mecanic
  24. Borz Alexandra – casnic
  25. Pop Daniel – casnic
  26. Munteanu Dora – farmacist
  27. Grosan Florica – dispecer
  28. Stefan Ciprian – technician
  29. Popescu Iancu – administrator
  30. Rus Cristian – barman

Partidul Național Democrat (PND)

  1. Mesesan Lenuta Cristina – educatoare
  2. Ardelean Mihai-Ioan –
  3. Oarga Eugen – administrator
  4. Chinta Florentina – consilier vanzari
  5. Talpos Florin Gheorghe – agent paza
  6. Ilis Daniel Vlad – administrator
  7. Lupan Rodica Carmen – consultant management
  8. Muresan Iulia Izabela – concediu maternal
  9. Bud Florin Nicolae – agent commercial
  10. Muresan Catalin Iulian – operator commercial
  11. Lupsa Luciana Maria – casier
  12. Oarga Andrei Eugen – administrator
  13. Petrusca Erika Noemi – referent livrari
  14. Hoban Ileana – barman
  15. Senatovici Daniel Vasile – gestionar deposit
  16. Criste Ionel-Emil – conducator auto
  17. Balan Florin Andrei –
  18. Keller Albert Ianos – op. masini
  19. Clejan Sebastian Ionut – technician retele
  20. Miron Ioan Emanuel – barman
  21. Ghita Ioan – fierar betonist
  22. Lazar Floarea Rodica – asistent personal
  23. Florian Ioan Marin – mecanic utilaj
  24. Hoban Ileana Maria – ingrijitoare
  25. Muresan Andrei Augustin – conducator auto
  26. Lendecza Ioan – lucrator commercial
  27. Ardelean Niculina – profesor
  28. Oarga Angela Rodica – asistent medical
  29. Kis Claudiu Nicolaie – freelancer

Uniunea Democrată a Maghiarilor din România (UDMR)

  1. Vida Noemi-Erika – presedinte executive
  2. Kovacs Richard – expert UE
  3. Pap Zsolt-Istvan – economist
  4. Balasz Csaba – technician
  5. Lapsanszki Edith – profesor
  6. Moldovan Ildiko Maria – inginer proiectant
  7. Ludescher Istvan-Jozsef – viceprimar
  8. Kishegyi Andrei – pensionar
  9. Czol Ernest – cantor
  10. Dienes Aron-Zsombor – coordonator tehnic
  11. Varadi Izabella-Eva – director
  12. Oravecz Gyongyi-Eniko – director
  13. Ravai-Nagy Alexandru pensionar
  14. Balko Carol – pensionar
  15. Rist Zita-Hajnalka – pensionar
  16. Halasz Gheorghe – pensionar
  17. Bodor-Fabian Orsolya – conc. Crestere copil
  18. Bortnyik Bela – inginer
  19. Reinbold-Matyas Orsolya-Szonia – profesor
  20. Deal Laszl-Ferencz – redactor
  21. Oravetz Gabor-Ianos – inginer proiectant
  22. Toth Eniko – gestionar
  23. Strimb Ioan-Vasile – director
  24. Lakatos Nella – pensionar
  25. Szekely Elisabeta – administrator
  26. Zagyva Piroska-Judit – medic primar
  27. Mesaros Elisabeta-Eva – pensionar
  28. Pinter Zsolt-Istvan – director general
  29. Fodor Iozsef-Pal – gestionar 

Partidul M10

  1. Herteg Calin
  2. Cont Gabriel Romeo
  3. Horea Nascu
  4. Andrei Razvan Stegeran
  5. Mircea Muntean
  6. Andrei Nicolae Carnu
  7. Felicia Constantina Rosca
  8. Ovidiu Nicolae Glodeanu
  9. Tudor Barbos
  10. Pop Mircea Florin

Partidul România Mare (PRM)

  1. Babiciu Ioan – inginer
  2. Sas Daniela – consultant clienti
  3. Orha Anca – economist
  4. Tomoiaga Toader – jurist
  5. Muresan Marinela – inginer
  6. Sas Dumitru – sudor
  7. Bogdan Constantin – mecanic
  8. Babiciu Andrei – gestionar
  9. Costinas Viorel – jurist
  10. Poran Gavril – jurist
  11. Talpos Mircea – lucrator comercial
  12. Bran Vasile – subinginer
  13. Butian Dan – electrician
  14. Curtuzan Petru – pensionar
  15. Costinas Alexandru – student
  16. Orha Adrian – manager
  17. Cotet Doina – tehnician
  18. Babiciu Flavia – contabila
  19. Babiciu Dorin – fochist
  20. Muresan Veronica – pensionar
  21. Sas Diana – comerciant
  22. Breban Melania – pensionar
  23. Pop Ana – economist
  24. Pop Nicolae – lacatus mecanic
  25. Geleletu Iulian – pensionar
  26. Bumb Daniel – filolog
  27. Pop Denis – instalator
  28. Hosu Vasile – instalator
Loading...
loading...

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.








TE-AR MAI PUTEA INTERESA