AcasăEvenimentSportAl 13-lea! Keșeru a mai înscris odată pentru Angers

Al 13-lea! Keșeru a mai înscris odată pentru Angers

Fotbalistul roman, Claudiu Keseru, a marcat un gol in meciul pe care echipa sa Angers l-a pierdut in deplasare cu Le Havre, scor 2-1. Romanul se afla pe locul 4 in clasamentul golgheterilor din a doua liga franceza.
Gazdele au deschis scorul prin Riviere si Keseru a egalat din penalty pentru Angers. Golul lui Keseru n-a fost suficient pentru ca Angers sa plece cu punct de pe terenul adversarei. Malfleury a marcat in minutele de prelungiri si a adus victoria pentru Le Havre.
Angers se afla pe locul 5 in clasamentul ligii secunde din Franta, cu 40 de puncte, la 5 puncte distanta de Nantes si sapte puncte distanta de liderul Monaco.
Acesta este al doilea gol inscris din penalty de Keseru in acest sezon, dupa cel marcat in august anul trecut, in meciul cu Clermont. Cu acest gol, oradeanul de 26 de ani a ajuns la cota de 13 goluri marcate in acest sezon.
Claudiu Keseru a primit cu o zi inainte de meciul cu Le Havre premiul UNFP-RTL-France Footbaall pentru cel mai bun fotbalist al lunii ianuarie in liga a doua franceza.