AcasăEvenimentSportAgentul de poliţie BRATA REBECA, locul I la Campionatul European de Unifight

Agentul de poliţie BRATA REBECA, locul I la Campionatul European de Unifight

În perioada 23 – 28 iunie a.c., în oraşul  Medyn (Kaluga) din Rusia a avut loc Campionatul European de Unifight. La competiţie au participat peste 200 de sportivi din mai multe ţări, aproximativ 80%  dintre ei fiind angajaţi ai armatei, politiei şi jandarmeriei.

Federaţia Română de Unifight a fost reprezentată de trei sportivi care au obţinut două medalii de aur, una de argint şi două de bronz.

Toate categoriile, atât la masculin cât şi la feminin au fost dominate şi câştigate de  reprezentanţi ai Rusiei, exceptând categoria -78 kg unde agentul de poliţie Brata Rebeca, din cadrul Poliţiei Municipiului Baia Mare a obţinut medalia de aur atât la stilul Light cât şi la stilul Full.