AcasăEvenimentSportACTUALIZARE: Fotbal. Liga a V-a. Seria 2: Tractorul Satulung - AS Nistru...

ACTUALIZARE: Fotbal. Liga a V-a. Seria 2: Tractorul Satulung – AS Nistru 2-2, intr-un meci restant

Astazi pe terenul de fotbal din Satulung s-a disputat un meci restant din liga V-a, seria a II-a. Fata in fata au fost Tractorul Satulung si AS Nistru. Oaspetii au deschis scorul si chiar l-au majorat dupa nici sfert de ora de joc. Pana la pauza, gazdele au reusit sa reduca din diferenta dupa ce portarul Nistrului a scapat mingea printre picioare iar atacantul gazdelor a profitat si a trimis mingea in poarta. Tractorul a egalat iar rezultatul a fost unul cat se poate de corect la cum au decurs lucrurile in teren. Au marcat: Tudor Covrig Buciuman 28′, Ionut Cardos 45′, respectiv Bartolomeu Vakon 5′, 9. Tractorul Satulung va juca duminica viitoare, tot pe teren propriu, un ultim meci restant in compania celor de la Dinamic Grosi.

Inca un meci restant a fost programat astazi: ZU Mogosesti – Rapid Satu Nou de Sus 1-1. Au marcat: Sebi Varga 8′, respectiv Marian Tamasan 55′.