AcasăEvenimentSportACTUALIZARE 2 - SE JOACA - MECI AMICAL: FCM Baia Mare -...

ACTUALIZARE 2 – SE JOACA – MECI AMICAL: FCM Baia Mare – Plimob Sighet 0-6

arhiva - promovare plimob in liga 3Pe adresa redactiei ActualMM.ro am primit un mesaj in care ni se spunea ca meciul amical programat astazi intre FCM Baia Mare si Plimob Sighet s-ar putea sa nu se dispute. Redam mesajul in cele ce urmeaza:„Sanse mici sa se joace acest amical…. La Sighet se joaca pe burta goala ….. Se pare ca e sfarsit de drum pentru CS Plimob….. Jucatorii nu intra in teren la meciul viitor daca nu vine cineva din conducere sa stea de vorba cu ei…. Cum vineri au zis ca vin luni la antrenament bineinteles ca nu s-a prezentat nici un conducator sa stea de vorba cu jucatorii la antrenamentul de luni…. Asa ca … domnilor, primari si patroni, ati mintit indeajuns 22 de oameni de 2 luni incoace ca sa va mai creada cineva si sa dea bani din buzunar sa joace fotbal… Sa fa fie rusine Primaria Sighet si lui Vasile Godja de la Plimob !!!!”

Contactat telefonic vicepresedintele FCM Baia Mare, Cosmin Filip a precizat ca a discutat in jurul pranzului cu oficialii sigheteni care se pregateau pentru a veni in Baia Mare. Asadar, meciul se va juca la ora programata pe stadionul „Viorel Mateianu”. Vom incerca sa aflam daca fotbalistii sigheteni sunt sau nu platiti si ce anume se va intampla pe viitor cu echipa Plimob Sighet. Mentionam ca am incercat sa discutam telefonic si cu primarul municipiului Sighetu Marmatiei. Din pacate acesta este plecat la Bucuresti si nu a putut fi contactat.

ACTUALIZARE 1: Ultimele informatii venite de la Sighetu Marmatiei confirma faptul ca pe stadionul „Viorel Mateianu” va veni echipa a doua a Plimob-ului. Nelutu Hotea este cel care ii insoteste pe fotbalistii sigheteni.

ACTUALIZARE 2: Meciul dintre FCM Baia Mare si Plimob Sighet s-a jucat pe durata a trei reprize a 30 de minute. Dupa prima repriza rezultatul era egal: 0-0. In celelalte doua reprize baimarenii au folosit doar rezervele si alti jucatori veniti pentru a ii vedea la lucru. S-au folosit totodata si doi portari de la echipa de juniori a lui Cristi Bogdan.