AcasăEvenimentSportACADEMIA DE HANDBAL MINAUR - Juniorii II, învinși de Potaissa Turda

ACADEMIA DE HANDBAL MINAUR – Juniorii II, învinși de Potaissa Turda

ACADEMIA DE HANDBAL MINAUR Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au pierdut în deplasarea de la Turda împotriva Potaissei, scor 21-33, în condițiile în care din lotul deplasat la Turda au făcut parte șapte componenți ai echipei de juniori III.

ACADEMIA DE HANDBAL MINAUR Primele zece minute ale meciului au fost echilibrate, Potaissa distanțându-se de la 5-4 la 9-4 în minutul 15, pentru ca la pauză să fie cu opt goluri în avantaj, scor 17-9.

În repriza secundă, Academia de Handbal Minaur nu a mai reușit să diminueze avantajul, iar la finalul meciului Potaissa s-a impus cu 33-21.

Academia de Handbal Minaur: Bledea, Boros – E. Pop (6 goluri), Buciuman (4), Armaș (4), Crainic (3), Cociotă (1), Birtaș (1), Ciceu (1), Breban (1), Ardelean, R. Pop.

citeşte şi PROGRAM – Săptămână intensă pentru Academia de Handbal Minaur

În etapa următoare, juniorii II vor juca în Sala Sporturilor „Lascăr Pană” împotriva LPS-ului din Satu Mare. Partida va avea loc sâmbătă 11 martie, începând cu ora 13:30