În după-amiaza de 24 iunie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sighetu Marmației-Biroul de Investigații Criminale au depistat pe o stradă, din municipiu, un tânăr de 29 de ani pe numele căruia Judecătoria Sighetu Marmației a emis un mandat de executarea pedepsei cu închisoarea.
Acesta a fost condamnat la doi ani de închisoare pentru comiterea infracțiunii de furt calificat în formă continuată.
Polițiștii au procedat la depunerea tânărului la Penitenciarul Baia Mare, transmite IPJ Maramureș.















