AcasăEvenimentSport3 x VIDEO - FOTBAL – Liga IV. Seria Sud: Piroska (Progresul...

3 x VIDEO – FOTBAL – Liga IV. Seria Sud: Piroska (Progresul Somcuta Mare) a dat un gol in secunda 5 chiar in ziua cand a implinit 40 de ani

MINERUL CAVNIC – VECTRIX SATULUNG

cavnic – satulung de actualmm

FC RENEL BAIA MARE – SPICUL MOCIRA

SPICUL ARDUSAT – FC VIOREL MATEIANU BAIA MARE

spicul ardusat – fc viorel mateianu baia mare de actualmm

In urma etapei de astazi Progresul Somcuta Mare si-a consolidat pozitia de lider al seriei. Somcutenii au castigat fara probleme intalnirea cu Orizont Lapusel. Eveniment notabil la acest joc a fost chiar Attila Piroska (jucator la Somcuta). Acesta si-a serbat ziua de nastere chiar pe terenul de fotbal. Si nu oricum. Piri a reusit un gol de la mijlocul terenului chiar in secunda 5 a meciului. La Multi Ani si din partea noastra. De cealalta parte, ocupanta locului secund, Spicul Ardusat a pierdut pe teren propriu in fata FC Viorel Mateianu Baia Mare. Eaton Farcasa s-a distrat cu FCMU 2 Baia Mare si este acum la un punct de locul 2.

FC Gloria Renel Baia Mare a castigat intalnirea cu Spicul Mocira. Surpriza mare la Sisesti, unde gazdele au facut egal cu ultima clasata Xela Asten Tautii Magheraus. Oaspetii au marcat golul egalarii in minutul 91. Din cate am inteles la acest joc a fost un jucator eliminat de la gazde pentru injurii la adresa brigazii de arbitraj.  CS Seini a reusit sa invinga la scor intalnirea cu Lapusul Targu Lapus.

Jucator de la Minerul Cavnic dus cu echipajul SMURD la Spitalul Judetean

La Cavnic, Vectrix Satulung a castigat printr-un gol marcat in minutele de prelungire ale jocului. A fost un joc nebun, cu un jucator eliminat de-al oaspetilor (injurii aduse centralului), cu un penalty ratat de gazde la scorul de 2-2, dar si cu un incident nefericit. Unul dintre jucatorii cavnicarilor a cazut inconstient pe teren in repriza secunda.

Alexandru Neamt (echipament alb) in stanga

Alexandru Neamt, in varsta de 18 ani, a fost inconstient minute bune iar jocul a fost interupt mai bine de 20 de minute. In cele din urma a fost dus de un echipaj SMURD la Spitalul Judetean de Urgenta Baia Mare unde a ramas internat. In acest moment jucatorul se afla internat pe sectia Cardiologie a Spitalului din Baia Mare.

Rezultatele etapei

Spicul Ardusat – FC Viorel Mateianu 1-3

Progresul Somcuta – Orizont Lapusel 6-1

Unirea Sisesti – Asten Xela Tautii Magheraus 1-1 (1-0)

Minerul Cavnic – Vectrix Satulung 2-3 (2-1)

Gloria Renel Baia Mare – Spicul Mocira 4-1

Eaton Farcasa – FC Maramures Universitar 2 Baia Mare 8-2

CS Seini – Lapusul Targu Lapus 4-1 (2-0)

12. SPICUL Mocira 17 3 0 14 27-65 9
13. MINERUL Cavnic 17 2 1 14 15-58 7
14. Xela Asten Tautii Magheraus 17 0 2 15 19-92 2
Etapa viitoare (21/22 aprilie): Spicul Mocira – Unirea Seini (1-2); Vectrix Satulung – FC Gloria Renel Baia Mare (2-1); Xela Asten Tautii Magheraus – Minerul Cavnic (1-1); Orizont Lapusel – Unirea Sisesti (2-2); FC Viorel Mateianu – Progresul Somcuta Mare (2-3);  FCMU 2 Baia Mare – Spicul Ardusat (2-3); Lapusul Targu Lapus – Eaton Farcasa (3-3)