AcasăEvenimentSport3 victorii, un egal şi 7 înfrângeri pentru HCM Minaur în turul...

3 victorii, un egal şi 7 înfrângeri pentru HCM Minaur în turul campionatului

Bilanţul acestui tur de campionat pentru echipa de handbal masculin HCM Minaur este de trei victorii, un egal şi şapte înfrângeri. Un tur de campionat cu destule partide pierdute de minaurişti pe final de meci, aşa cum s-a întâmplat în ultima etapă din tur, în deplasare la ultima clasată, CSU Suceava.

HCM Minaur, după ce a condus pe întreaga durată a meciului, a pierdut în ultimele minute şansa unei victorii, partida încheindu-se cu scorul de 21-21, după ce la pauză, scorul a fost 7-11 pentru băimăreni.

În urma acestui egal cu echipa din Suceava, Minaur Baia Mare ajunge la 10 puncte, clasându-se pe poziția a noua în clasament.  Potrivit minaur.ro, în 11 etape disputate, HCM Minaur a reușit să marcheze 258 goluri și a încasat 285 goluri.

În acest an HCM Minaur urmează să joace prima etapă a returului la data de 8 Decembrie, în deplasare la CSM Bucureşti.