AcasăNews AlertFOTBAL: FCM Baia Mare – FC Steaua Bucureşti 1-1 (2-5 după penalty-uri)...

FOTBAL: FCM Baia Mare – FC Steaua Bucureşti 1-1 (2-5 după penalty-uri) – VIDEO

FCM Baia Mare joacă astăzi în optimile Cupei României, cu FC Steaua Bucureşti, pe stadionul Viorel Mateianu.

FCM Baia Mare: Bota – Straut, Hodor, Ilie, Lupu, Ignea, Duruş, Păcurar, Balaure, Arnăutu, Leonte

Rezerve: Ormenişan, Gherman, Urs, Deac, Pop, Codin, Sîrbu

FC Steaua: Cojocaru – Carp, Papp, Chipciu, Stanciu, Sulley, Tade, Tahar, Târnovan, Varela, Popa

Rezerve: Niţă, Râpă, Filip, Tosca, Sitya, Mihalcea, Breeveld

Minutul 6 – Prima schimbare în lotul Stelei. A ieşit Papp şi a intrat Râpă

Minutul 10 – Cartonaş galben Balaure

Minutul 12 – Gol, FCM Baia Mare. Paul Pacurar a deschis scorul după un şut excelent la colţul lung!

Minutul 27 – Cartonaş galben pentru Lupu şi lovitură de la 11 metri pentru Steaua. Gol, Tade, iar oaspetii egalează, scorul devenind 1-1

Minutul 29 – Cartonaş galben Chipciu

Minutul 45 – Pauză pe “Viorel Mateianu”, FCM Baia Mare şi Steaua sunt la egalitate, 1-1, după primele 45 de minute de joc

Minutul 57 – Ocazie pentru Steaua – Chipciu a centrat de pe partea stângă în faţa porţii, iar Tahar a reluat cu capul, din fericire pe lângă poarta lui Bota

Minutul 60 – Schimbare la FCM Baia Mare – a ieşit Duruş şi a intrat Vasile Pop

Minutul 61 – Cartonaş galben Străut

Minutul 63 – Cartonaş galben Tahar

Minutul 64 – Ocazie mare pentru FCM – Ignea a şutat puternic de la circa 30 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă bara laterală

Minutul 75 – Schimbare la FCM Baia Mare – a ieşit Balaure şi a intrat Deac

Minutul 78 – Schimbare la Steaua – a ieşit Popa şi a intrat Filip

Minutul 80 – Schimbare la FCM – a ieşit Arnautu şi a intrat Codin

Minutul 81 – Cartonas galben Deac

Minutul 90 – După 90 de minute FCM Baia Mare şi Steaua rămân la egalitate, 1-1. Urmează reprizele de prelungiri

Minutul 98 – O nouă schimbare la Steaua – a ieşit Tahar şi a intrat Mihalcea

Minutul 105 – 1-1 este scorul meciului dintre FCM Baia Mare si Steaua dupa prima repriza de prelungiri

Minutul 106 – Două ocazii mari pentru băimăreni – Codin a reuşit un şut deviat de portarul Stelei, care a fost apoi scos de pe linia porţii de un fundaş, iar Deac a şutat la faza următoare puţin pe lângă bară

Minutul 108 – Cartonaş galben Păcurar

Minutul 116 – Cartonaş galben Hodor

Minutul 118 – Cartonaş galben Varela

Minutul 120 – 1-1 rămâne scorul de pe tabelă, iar cele două echipe ajung la penalty-uri

Cojocaru vede cartonaşul galben chiar înainte de executarea loviturilor. Primii sunt steliştii

Tade înscrie şi Steaua conduce cu 1-2

Vasile Pop a şutat în bară

Chipciu înscrie şi el, scorul devine 1-3

Deac înscrie, iar FCM reduce din diferenţă, 2-3

Varela reuşeşte şi el să înscrie – 2-4

Străuţ ratează, iar pentru Steaua şutează Carp, acesta înscrie, iar Steaua merge mai departe în sferturi, câştigând cu 2-5