AcasăEvenimentSportFotbal meci amical old-boys. Sport Team Baia Mare- Măgura Coaş 2-0

Fotbal meci amical old-boys. Sport Team Baia Mare- Măgura Coaş 2-0

Joi 09 august 2012, de la orele 18.30, pe terenul din satul Săsar s-a desfăşurat partida amicală de fotbal  dintre echipa de old-boys Sport Team Baia Mare şi echipa de Liga a V-a, Măgura Coaş, scor final 2-0, la pauză 1-0.

Echipa din Baia Mare a deschis foarte repede scorul, în minutul 5 prin Andrei Costin, care a făcut presiune asupra unui fundaş de la Coaş, l-a deposedat de balon şi a trimis pe lânga portarul Vasile Cioară.După gol meciul se echilibrează şi ambele echipe irosesc ocazii de a marca însă până la pauză scorul rămâne 1-0.

După reluarea jocului, echipa gazda pune stăpânire pe joc şi iroseşte mai multe ocazii de a majora scorul, însă portarul echipei oaspete se opune la mai multe şuturi la poarta sa.

În minutul 80, după mai multe atacuri succesive la poarta echipei din Coaş, jucătorul de la gazde Bogdan Trif, reuşeşte să majoreze scorul la 2-0, printr-un şut plasat de la 20 metri peste portarul echipei oaspete.Până la finalul jocului au mai existat ocazii la ambele porti, printre care o ratare monumentală a lui Alin Gavrilă, care de la doi metri trimite mingea peste tranversală.

Arbitraj bun asigurat de catre: Mihai Fodor, Dana Marchiş şi Bogdan Hossu.

Echipele

Sport Team: Radu Pustai, Cristian Bărbos, Vasile Terec, Daniel Lupşe, Adrian Costin, Ioan Mihalca, Rareş Pop-Popescu, Daniel Lupuţi, Gavrilă Alin, Andrei Costin şi Bogdan Trif. Au mai jucat: Ioan Marchiş, Florin Miclaus, Daniel Gheighis si Alexandru Mihalca.

Măgura Coaş: Vasile Cioară, Goeorghe Mateaş, Dan Pop, Cosmin Bretan, Daniel Buzdugan, Marius Marchiş, Radu Bâle, Florin Lăcătuş, Ciprian Mureşan, Ioan Orean şi Gabriel Maxim. Au mai jucat:Gabriel Tarba, Bogdan Bretan şi Vasile Micle.