Administrația din Sighetu Marmației a finalizat două noi proiecte majore destinate copiilor și tinerilor: o creșă modernă și o bază sportivă în zona Făget. Senatorul PSD de Maramureș, Sorin Vlașin, a fost prezent la inaugurare și a subliniat importanța acestor investiții pentru comunitate.
Prioritate pentru copii și tineri
Senatorul a explicat filosofia din spatele acestor proiecte: „Viziunea și preocuparea pentru viitor ale unei administrații locale se văd în proiectele pentru copii și tineri pe care le implementează. Iar pentru administrația sigheteană și primarul Vasile Moldovan, acest domeniu a reprezentat mereu o prioritate.”
Sorin Vlașin a precizat că cele două obiective sunt proiecte moderne, dotate la cele mai înalte standarde, care vor veni în sprijinul familiilor din Sighet, al tinerilor și al copiilor.
Oficiali prezenți la inaugurare
La eveniment au participat ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, președintele Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Zetea, precum și colegi parlamentari, primari și consilieri locali și județeni.
Felicitări pentru echipa locală
Sorin Vlașin l-a felicitat pe primarul Vasile Moldovan și echipa sa pentru finalizarea acestor proiecte importante, încheind cu un mesaj despre modul de lucru al administrației: „Asta înseamnă să lucrezi pentru oameni, împreună cu ei!”















